adcov.com

Czy Włókniakomięśniaki Przyczyna nieudanego okresu?

Czy Włókniakomięśniaki Przyczyna nieudanego okresu?


Włókniaki lub mięśniaki macicy, obejmować nowotworowych narośli w macicy. Zwany także mięśniaków i fibromyomas, włókniaki rzadko przekształcić się w raka. Większość włókniaki nie powodują objawów lub zanikają.

Objawy

Objawy najczęściej związane z włókniaki to ciężkie lub długotrwałe miesiączki. Wielu kobiety także doświadczenie ciśnienie lub ból w obrębie miednicy, bóle pleców i częste oddawanie moczu.

Rzadko Objawy

Włókniaki czasem przerastać ich ukrwienie i zaczynają umierać. Umiera włókniaka przecieki produktów ubocznych do tkanki otaczającej go, co zazwyczaj powoduje gorączkę i ostry ból.

Rozważania

Mayo Clinic informuje, że do 75 procent kobiet cierpi z powodu Włókniakomięśniaki w pewnym momencie w czasie ich wieku rozrodczym. Mięśniaków macicy są najczęściej u kobiet powyżej 30 lat i kobiet afroamerykańskich.

Leczenie

Ponieważ większość Włókniakomięśniaki nie powodują żadnych problemów, nie wymagają leczenia. Kłopotliwe Mięśniaki macicy zazwyczaj usuwa się podczas zabiegu chirurgicznego zwanego myomectomy.

Rodzaje

Podśluzówkowe włókniaki rosną w wewnętrznej części jamy macicy. Subserosal mięśniaki rosną na zewnątrz macicy.

Przyczyny

Włókniaki wystąpić, gdy pojedyncza komórka tkanki macicy powtarza wielokrotnie, powodując ostatecznie firmę, gumy masy do formy. Hormony wydaje się wpływać na wzrost mięśniaków macicy.