adcov.com

Czy Vytorin Bezpieczne?

Vytorin to leki stosowane w celu obniżenia wysokiego poziomu cholesterolu. Obejmuje on kombinację symwastatyny (Zocor) i ezetymib (Zetia®), które wpływają na organizm siebie na różne sposoby. Vytorin jest zatwierdzony przez US Food and Drug Administration (FDA) w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu i jest uważane za bezpieczne, ale ma rzadkie skutki uboczne. Efekty te są związane przede wszystkim z symwastatyną.

Funkcja

Symwastatyny, podobnie jak inne statyny leki, blokują enzym wątroby konieczne do produkcji cholesterolu. Ezetymib, w przeciwieństwie do tego, zmniejsza wchłanianie cholesterolu w jelitach.

Skutki uboczne

Działania niepożądane są zazwyczaj rzadkie i występują u mniej niż 5% pacjentów korzystających Vytorin, jak wyjaśnia eMedTV. Są to bóle głowy, biegunka, zakażenia górnych dróg oddechowych lub grypę i mięśni, pleców, ból ramienia lub nogi.

Poważne działania

Poważniejsze skutki obejmują miopatii i rabdomiolizy. Miopatia jest rzadkie działanie niepożądane, które powoduje osłabienie i bóle mięśni, ale jest zazwyczaj odwracalne. Rabdomiolizy powoduje uszkodzenie mięśni szkieletowych, co może prowadzić do uszkodzenia nerek zagrażającej życiu. Zaburzenie to jest rzadkie.

Przeciwwskazania

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować Vytorin ponieważ może powodować wady wrodzone. Inne warunki zdrowotne, które mogą budzić obawy dotyczące bezpieczeństwa podczas przyjmowania tego leku to występuje choroba nerek lub wątroby, cukrzyca, zaburzenia tarczycy, zaburzenia mięśniowe.

Interakcje

Vytorin interakcje z wieloma lekami, a kombinacje mogą być niebezpieczne. Należą do nich antybiotyki, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwgrzybicze, leki ciśnienie krwi, hormony, immunologiczne hamujące systemowe i sterydy.