adcov.com

Czy to możliwe, aby zajść w ciążę w okresie menopauzy?

Menopauza jest zdefiniowana jako stałego końca miesiączki. Ponieważ regularne miesiączki są związane z płodnością, zakłada się, że płodność kończy się zwykłym miesięcznym menstruacji. Niezrozumienia relacji między miesiączki i owulacji może prowadzić do nieplanowanych ciąż.

Fakty

Kobieta nie weszła w okres menopauzy do 12 miesięcy minęło bez miesiączki. Wiele nieplanowanych ciąż u starszych kobiet występuje przed tym 12-miesięczny okres minął. Według Merck Biblioteki Medycznej, kontrola urodzeń należy kontynuować przez cały rok po ostatnim cyklu miesiączkowego.

Nieporozumień

Okresy nieregularne związane ze spadkiem poziomu hormonów (okołomenopauzalnym) nie sygnalizuje końca owulacji. Hormony, które stymulują wzrost i uwalnianie jaj nadal aktywne i ciąża jest nadal możliwe.

Znaczenie

Ciąża po 35 roku życia uważa się za duże ryzyko. Starsze kobiety są bardziej narażone na przewlekłe problemy zdrowotne, takie jak wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), które mogą pogorszyć w czasie ciąży. Cukrzyca ciążowa jest również bardziej powszechne w ciąży w późniejszym okresie życia.

Rozważania

Według Amerykańskiego Kongresu Położnictwa i Ginekologii, przedwczesnych porodów i poronień są częstsze w okresie okołomenopauzalnym ciąż. Lekarz może zaoferować badania genetyczne, ponieważ wady wrodzone, takie jak zespół Downa, są bardziej powszechne u dzieci urodzonych przez starsze matki.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zwrócić się do ginekologa na badania hormonów. Po potwierdzeniu wprowadzenia do menopauzy, nie może zajść w ciążę. Antykoncepcyjnej nie jest to konieczne.