adcov.com

Czy szczepionka Hep żywo Virus?

Szczepionek zawierających żywe wirusy zostały opracowane przed wirusem zapalenia wątroby typu A (HAV); Jednakże, te obecnie stosowane zawierają inaktywowane formy wirusa. Chociaż inaktywowany pełny cykl szczepionki HAV wykazano, że są skuteczne w ochronie przed wirusem w długim okresie, w zależności od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Cechy

Chociaż hodować w różnych sposobów, dostępne szczepionki HAV użyć formę wirusa została inaktywowana poprzez zastosowanie formaliny (kombinacji formaldehydu, wody i alkoholu), zgodnie z WHO.

Efekty

Inaktywowaną formą wirusa szczepionki HAV powoduje, że system immunologiczny do produkcji przeciwciał przeciwko wirusowi, który chroni osobę w przypadku wystawienia na działanie wirusa w czasie, zgodnie z danymi Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Ramy czasowe

Zgodnie z Medline Plus, szczepiona osoba zazwyczaj rozwija ochronę przeciwko HAV w ciągu dwóch tygodni po szczepieniu. Booster strzał należy podawać sześć do 12 miesięcy później w celu zapewnienia długotrwałej ochrony.

Rozważania

Chociaż WHO donosi, że szczepionka przeciwko HAV wykazano bezpieczne, mogą wystąpić reakcje alergiczne, a ludzie są znane jako cierpiący na poważną alergię na każdej części szczepionki nie powinny być szczepione według Medline Plus.

Ostrzeżenie

Inne osoby, które nie powinny być szczepione przeciwko HAV obejmują kobiety, które są w ciąży lub karmiących piersią oraz dla dzieci w wieku 1, zgodnie z Medline Plus. Ludzie, którzy są chorzy, kiedy są zaplanowane do otrzymania szczepionki powinien czekać, aż są one zdrowe, które mają być szczepione.