adcov.com

Czy Picie wody pozbyć się zmarszczek?

Czy Picie wody pozbyć się zmarszczek?


Zmarszczki są jedną z tych rzeczy, nikt nie chce, ale każdy dostaje. Chociaż prawdopodobnie nie ma unikanie zmarszczki całkowicie, dbając o skórę może zmniejszyć nasilenie problemu i opóźnić pojawienie się zmarszczek związanych z wiekiem. Picie dużych ilości wody nie jest coś, co jest prawdopodobne, aby pozbyć się zmarszczek w całości, ale może pomóc zmniejszyć je nieco.

Przyczyny Zmarszczki

Zmarszczki są fałdy i szczeliny w skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem, jak skóra traci swoją naturalną elastyczność i sprężystość. Przyczyną tego utraty naturalnej sprężystości jest degeneracja włókien kolagenowych w skórze właściwej, zmniejszenie produkcji naturalnych olejów i smarów oraz redukcję tkanki tłuszczowej podskórnej w obszarze, który wypełnia się skóry. Czynniki, takie jak palenie tytoniu, częstego opalania i złe odżywianie może mieć wpływ, gdy pojawiają się zmarszczki.

Woda i zmarszczki

Eksperci zgadzają się, czy pić dużo wody ma wpływ na istniejące zmarszczki. Niektórzy potępiają sam pomysł jako mit, ale inni twierdzą, że to możliwe, że zapobieganie odwodnieniu pijąc dużo wody może rzeczywiście pomóc. Badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców wykazały, że kobiety, które piły litra i pół wody dziennie miał między 19 procent i 24 procent redukcji w zmarszczki po ośmiu tygodniach, bez innych zmian w swoich codziennych nawyków. Większa redukcja przyszedł z marką wody zawierającej salicynę.

Mechanizm możliwe

Komórki organizmu otrzymują wodę głównie przez dyfuzję z krwi. Krew pobiera wodę z tego, co ludzie piją, ale może również trwać płynu pozakomórkowego z tkanek organizmu, jeśli nie jest zbyt mało wody obecne we krwi, co prowadzi do odwodnienia. Picie dużych ilości wody sprawi, że bardziej prawdopodobne jest, że całe ciało jest dobrze zaopatrzony w wodę, w tym warstw skóry skóry, co może teoretycznie prowadzić do lepszej elastyczności. Oczywiście, picie dużo wody będzie także oznacza, że ​​musisz iść do łazienki więcej.

Inne porady

Oczywiście, jedno badanie nie wystarczy ktoś powiedzieć przekonująco, że picie wody redukuje zmarszczki, ale to jedna z tych rzeczy, które nie zaszkodzi. Jeśli chodzi o zmarszczki, jeszcze bardziej skuteczna strategia, aby je zminimalizować jest pobyt na słońcu gdy jest to możliwe, i używać filtrów przeciwsłonecznych, jeśli koniecznie musisz spędzić czas w słońcu. Niszczenie kolagenu przez promieniowanie ultrafioletowe, w promieniach słońca jest prawdopodobnie największym stopniu przyczynia się do powstawania zmarszczek. Ponadto, nie palić, lub rzucić palenie, jeśli nie, i upewnij się, aby jeść zrównoważonej diety, który zawiera owoce i warzywa.