adcov.com

Czy można bezpiecznie przyjmować aspiryny Jeśli masz zły wątroby?

Czy można bezpiecznie przyjmować aspiryny Jeśli masz zły wątroby?


Uszkodzenia wątroby ma istotny wpływ na ogólny stan zdrowia własnego, a to sprawia, że ​​ciało jest wrażliwe na jakikolwiek dodatkowy spożytej substancji. Określenie bezpieczeństwa aspiryny dla kogoś ze złym wątroby jest złożona.

Aspiryna vs Paracetamol

Aspiryna (tj Bayer) technicznie nazwie kwas acetylosalicylowy, nie jest taka sama, jak acetaminofen (tj Tylenol), zwanego również paracetamolu. Choć oba są ponad-the-counter (OTC) leki przeciwbólowe, ich chemiczne makijaż i efekty na ciele są różne; W szczególności, aspiryna zapewnia właściwości przeciwzapalne, a paracetamol nie.

"Bad" Wątroba

Zapalenie wątroby, stłuszczenie wątroby, marskość i rak wątroby są ciężkie warunki wątroby. Długotrwałe nadużywanie alkoholu uszkodzenia wątroby i wiąże się z tymi warunkami, które powodują lukę w wątrobie do każdej substancji obcych, w tym leki OTC.

Funkcja wątroby

Oprócz wielu kluczowych funkcji ciała, wątroba jest odpowiedzialna za rozkład spożywanych substancji tak, że mogą one być stosowane przez lub usuwany z organizmu. Zaburzenia czynności wątroby hamuje tę zdolność, więc nawet małe dawki bez recepty leki przeciwbólowe mogą podrażnić ten narząd.

Hepatotoksyczność

Hepatotoksyczność jest terminem używanym do opisania zdolności substancji do wywoływania uszkodzenia wątroby wywołane chemicznej. Bez recepty leki przeciwbólowe mają różne stopnie toksyczności wątrobowej (zwiększone spożycie alkoholu), i chociaż artykułów zdrowotnych, takich jak te, przez Princeton University McCosh Centrum Zdrowia, skupić się w większym stopniu na niebezpieczeństwa wątroby, acetaminofenu Melissa Palmer, MD, w LiverDisease.com, zaleca u pacjentów z chorobą wątroby unikać aspiryny.

Zapobieganie: nowe badania

W 2009 roku badania przeprowadzone przez Yale University i opublikowane w Journal of Clinical Investigation znaleźć właściwości przeciwzapalne, że aspiryna mogłaby rzeczywiście zapobiec uszkodzeniu wątroby i choroby wątroby (warunki ciężkiego zapalenia wątroby) spowodowanych przez nadużywanie alkoholu i nadmiernego stosowania paracetamolu, według BBC Zdrowia Aktualności.

Rozważania

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub choroby powinien przed podjęciem jakichkolwiek leków OTC, w tym aspiryny skonsultować się z lekarzem.