adcov.com

Czy mogę nosić soczewki kontaktowe Po Usunięcie zaćmy?

Zaćma jest powszechną przypadłością, która dotyka wizję wielu ludzi. Na szczęście operacja usunięcia zaćmy jest skutecznym sposobem na usunięcie zaćmy i przywrócić wzrok. Jednak całkowite przywrócenie wzroku może nie być możliwe dla wszystkich pacjentów, dlatego tak ważne jest dla nich, aby wiedzieć, czy mogą kontynuować noszenie soczewek kontaktowych.

Zaćma

Zaćma obejmować zmętnienie soczewki oka, co prowadzi do problemów z widzenia. Słabe światło z obiektywu właściwie zabezpiecza wpadające do oka. Chociaż warunek ten jest bezbolesny, osoba z zaćmą mogą mieć niewyraźne lub zniekształcone widzenie, problemy z wizją i koloru tkaniny oraz nadwrażliwość na światło lub rażące. Zaćma są bardzo częste u osób starszych, ale mogą pojawić się w młodych ludzi, jak również. Na przykład, dziecko może urodzić się z zaćmą z powodu zakażenia lub komplikacji przed ich urodzeniem.

Operacja usuwania zaćmy

Jedynym sposobem, aby pozbyć się zaćmy jest poprzez operację. Jest to bardzo skuteczna i jest skuteczny w leczeniu większości przypadków. Jest to zazwyczaj w warunkach ambulatoryjnych z niewielkim bólem i krótki czas odzyskiwania; większość czasu, dorośli spać na nim i są tylko podane środek uspokajający i znieczulenia miejscowego, ale dzieci będą miały znieczulenie ogólne, więc nie są one świadome postępowania.

Nacięcie w oku i usuwa się soczewki. W wielu przypadkach, nowym soczewkę wszczepia do oka. Zaćma jest usunięcie chirurgii krótki i zwykle kończy się w czasie krótszym niż jedna godzina. Ogólnie, tylko jedną oko być zasilane jednocześnie, aby w przypadku obu oczu dotkniętych zaćmą niż lekarz może zalecić dwóch oddzielnych procedur.

Soczewki kontaktowe po zabiegu

Wiele osób, które wymagają kontaktów przed ich operacją usuwania zaćmy będą się zastanawiać, czy może nadal korzystać ze swoich kontaktów później. Niespodziewanie, z powodu usunięcia soczewki i pochmurnie implant nowej soczewki korekcyjnej, wiele osób nie będzie już potrzebne ich kontakty - lub okulary - po zabiegu.

Niektórzy ludzie nie został rozwiązany w wizji po operacji, jednak jest to tylko przypadku około 10 procent pacjentów. Blisko widzących użytkownicy będą bardziej skłonni kontynuować konieczności soczewki korekcyjne. Niektórzy pacjenci będą musieli je tylko do ich wizja ustabilizowała od zabiegu usunięcia zaćmy. Na szczęście kontakty są do noszenia po usunięciu zaćmy bezpieczne, ale ważne jest, aby współpracować z lekarzem, aby upewnić się, że oczy będą z nich korzystać.

Nie należy używać starych obiektywów receptę. Pracuj z lekarzem, aby mieć nowe obiektywy odpowiednio wyposażone, i podjąć zwykłe środki ostrożności, które są konieczne, aby utrzymać zdrowe oczy z wykorzystaniem kontaktów. Myj ręce przed dotknięciem oczy, używać odpowiednich środków czyszczących obiektyw, przechowywać kontakty poprawnie i nie wahaj się wyrzucić soczewki jednorazowe, kiedy jest czas.