adcov.com

Czy Low-Carb Diet niebezpieczne dla serca?

Kontrowersje powstały między dwoma głównymi obozami naukowców i dietetyków: tych, którzy postrzegają diety o wysokiej zawartości tłuszczu, jak szkodliwe i tych, którzy postrzegają diety wysokiej węglowodanów jako szkodliwe. Każdy wydaje się zgodzić, że znaczna część naszej diecie powinno pochodzić z białka, w większości opowiada się spożycie białka w wysokości około 40 procent naszych kalorii. Naukowcy nie zgadzają się, czy reszta powinna być głównie tłuszczu, głównie węglowodanów i równowaga.

Historia

W 1950 roku, fizjolog nazwie Ancel Keys przekonał się, że poziom cholesterolu we krwi były największym predyktorem którzy umierają z powodu choroby niedokrwiennej serca. Ponieważ tłuszcz dietetyczny zawiera cholesterol, założono, że tłuszcz dietetyczny zwiększy poziom cholesterolu we krwi. Dlatego dieta niskotłuszczowa zmniejszy poziom cholesterolu, a tym samym by zachować zdrowe serce. W 1970 roku, kiedy naukowcy zaczęli odkrywać, że rafinowane węglowodany były lepszym wskaźnikiem choroby serca, oni spekulują, że było usunięcie naturalnego włókna z tych węglowodanów, które uczyniły je tak niezdrowe. Zatem dieta bogata w błonnik uważano serca zdrowe.

Wyniki badań

W 1960 roku, badacze stwierdzili, że wielkość całkowitego cholesterolu we krwi jest rzeczywiście mało lub nie jest związane z chorobami serca. Tylko mały kawałek cholesterolu nazywane VLDL (który jest kawałek LDL) są skorelowane z chorobą serca. Jednakże, ilość cholesterolu w diecie nie ma wpływu na ilość cholesterolu we krwi; organizm własnych. Diety obniżające poziom cholesterolu dlatego nie działają lub pomóc serce.

W 2006 roku masowe badanie 49.000 kobiet potwierdziło, że zwiększenie błonnika z pełnego ziarna, owoców lub warzyw nie ma absolutnie żadnych korzyści w ochronie przed chorobami serca, raka piersi, raka jelita grubego lub nadwagi.

Fat Fakty

Najczęstszym zastrzeżeń dietach o niskiej zawartości węglowodanów, że są one bogate w tłuszcz. Triglicerydów postać tłuszczu znaleziono zarówno w komórkach krwi i tłuszczu. Posiadające wysokie stężenie triglicerydów we krwi jest istotnym czynnikiem ryzyka rozwoju chorób serca. Jednakże, dieta bogata w tłuszcz Stwierdzono rzeczywiście niższe stężenia triglicerydów we krwi.

Fakty węglowodanowe

Jedną z głównych i często pomijane czynnikiem chorób serca jest rola insuliny. Przez zwężenie naczyń krwionośnych, insulina podnosi tętno i ciśnienie krwi. Dodatkowo, VLDL jest najlepszy predyktorem choroby serca. Zarówno insulina i VLDL mogą być podnoszone tylko przez jedzenie węglowodanów, zwłaszcza rafinowanych węglowodanów. Nie można zwiększyć poprzez spożywanie tłuszczu.

Wnioski

Pojedynczy najlepszym prognostykiem na choroby serca, że ​​naukowcy odkryli, jest duża ilość rafinowanych węglowodanów w diecie. Ilość tłuszczu w diecie jest czynnikiem prognostycznym. W związku z tym jest mało prawdopodobne, że diety o niskiej zawartości węglowodanów będzie szkodliwa dla serca i bardzo prawdopodobne, że będzie pomóc.