adcov.com

Czy lepiej jest pić herbatę lub wodę?

Czy lepiej jest pić herbatę lub wodę?


Herbata jest z wody, więc pije herbatę samo jak wody pitnej? Technicznie nadal otrzymujesz wodę, która jest w tej herbaty po prostu jak można uzyskać pijąc tyle samo w szklance. Jednakże, gdy do picia herbaty, ryzyko niepożądanych dodatków, takich jak kofeina, cukru i tłuszczów powstaje.

Kofeina

Kofeina niewątpliwie zamyka debatę herbaty względem wody w rzecz H2O. Chociaż kofeina z umiarem nie jest złe dla Ciebie, istnieją badania, które pokazują, nadmiernym kofeiny może mieć negatywny wpływ na organizm. Badań nie są ostateczne, ale są połączenia, które sugerują, zastępczy z napojów zawierających kofeinę, takich jak herbata dla wody powoduje brak płynów. W przypadku wątpliwości, pić jedną filiżankę herbaty wraz z jedną szklanką wody. Kofeina występuje w czarnej herbaty, a nawet bezkofeinowa herbata czarna i zielona herbata zawierają śladowe ilości.

Korzyści herbaty

Herbaty ziołowe nie zawierają kofeinę, i dlatego nie ma negatywnego wpływu na organizm. Pije się herbatę ziołową daje dokładnie korzyści, jak pije taką samą objętość wody, ale z zaletami ziół. Istnieje wiele antyoksydantów (przeciwutleniaczy pomaga system odpornościowy organizmu zwalczyć wolne rodniki) w zielonej herbaty, czarnej herbaty i herbat ziołowych, które mają dodatkowe korzyści, że woda nie ma. Więc świadczeń innych niż nawodnieniu, herbata stoi nad wodą.

Cukier

, Podczas gdy herbata jest sama w sobie substancją zdrowe, często jest narażone na statku czai cukry i tłuszcze. Jeśli dodać cukru lub substancji słodzących, kremy do herbat, czy czarny lub ziołowy, musisz pamiętać, że jesteś spożywania kalorii i napojów zawierających tłuszcz.

Zęby

Jednym bezspornymi zaletą wody pitnej przy herbacie jest, że woda pomaga utrzymać wygląd zębów, podczas gdy czarna herbata i słodkie zioła mogą plamić i cukier depozyt.

Woda jest wodna

Pamiętaj, że woda jest wodą. Jeśli pacjent jest odwodniony, picia filiżankę herbaty lub innego kofeiną napoju będzie nawodnić cię chociaż jest w niej kofeina. Jednakże woda w końcu ma nieprzyjemnych efektów ubocznych, takich jak cukier, substancje chemiczne, środki do barwienia lub kofeiny. Więc choć herbata ma wiele zalet i jest niewątpliwie dobre dla ciała, woda ma zero aspekty negatywne. Jeśli jesteś spragniony, pijąc herbatę lub wodę albo cię nawilżają, jedyną różnicą jest to, że dodawane efekty kofeiny i cukru.