adcov.com

Czy Latex ulegające biodegradacji?

Czy Latex ulegające biodegradacji?


Określenie latex dotyczy jednego z dwóch możliwych definicji. Pierwsza definicja dotyczy mlecznej, białego produktu drzewa kauczukowego, który jest stosowany do wytwarzania kauczuku naturalnego. Druga definicja odnosi się do syntetycznego produktu z ropy naftowej. Guma wykonane z naturalnego lateksu jest biodegradowalny, ale nie jest z gumy syntetycznej. Jednak biodegradacji termin ma stopnie znaczenia i naturalny lateks nie jest biodegradowalny, jak chleb lub inne produkty człowieka.

Co robi Biodegradowalne oznacza?

Materiał, który ulega biodegradacji może być podzielone na podstawowe, cząstek elementarnych w naturalnych procesach, takich jak różne formy wietrzenia i upływu czasu. Przed ery przemysłowej, prawie wszystko ludzie produkowany był biodegradowalny. Produkty syntetyczne, wykonane z substancji chemicznych, a nie produktów naturalnych, często odporne na działanie czynników atmosferycznych w takim stopniu, że osoby je zakwalifikować jako nie ulegające biodegradacji.

Stopnie biodegradacji

Praktycznie każdy produkt człowieka jest biodegradowalny, bo wszystko ostatecznie rozpada się na kilku podstawowych cząstek. Gdy ludzie używają biodegradowalnych termin, są one naprawdę odnosi się do tempa, w którym coś się rozpada. Aluminium może rzucą atomów aluminium, które są z pewnością naturalne, ale w tak wolnym tempie, że człowiek całe życie nie będzie świadkiem wielkich zmian. Kawałek chleba, mimo że jest sztuczna, zepsuje lub być spożywane przez zwierzęta w znacznie szybszym tempie.

Naturalnego lateksu

Producenci gumowe wynikają przede wszystkim z naturalnego lateksu kauczuku drzewa, które pochodzi z Brazylii. Drzewa te były z powodzeniem przeniósł się do Azji Południowo-Wschodniej ponad sto lat temu. Producenci lateksowe dotknij drzew, które wytwarzają mleczny, biały płyn. Płyn ten traktuje się i zatęża do utworzenia lateksu kauczuku naturalnego. Od tej substancji, producenci wytwarzają różnorodne produkty, takie jak rękawice i prezerwatywy. Elementy wykonane z naturalnego lateksu są biodegradowalne, ale ulegają biodegradacji w znacznie wolniejszym tempie niż inne substancje. Oni nie są jadalne, więc tylko warunki atmosferyczne mogą rozdzielić je na ich cząstek elementarnych.

Kauczuk syntetyczny

Kauczuk syntetyczny jest wykonany z ropy naftowej. Ta ostatnia substancja jest naturalna, jak lateks, ale producenci gumowe umieścić ropy naftowej w procesie znanym jako polimeryzacji. Proces ten tworzy długie łańcuchy cząsteczek zwanych polimerami. Polimery te mają na celu oprzeć atmosferycznych. Oni nie rozbić wszędzie niemal tak szybko, jak naturalnego lateksu. Produkty wykonane z kauczuku syntetycznego obejmują wiele zabawek, opon samochodowych i plastikowe rękawiczki.