adcov.com

Czy istnieje związek pomiędzy migreny i torbieli jajnika?

Czy istnieje związek pomiędzy migreny i torbieli jajnika?


Migreny są powtarzające się silne bóle głowy, które mogą obejmować objawy takie jak światła i wrażliwości dźwiękowej, nudności i wymioty. Chociaż niektóre migreny występują w związku z menstruacją, nie wydają się związane z obecnością torbieli jajnika.

Migreny

W wielu kobiet z migreny, występowaniem objawów szczytów w trakcie lub tuż przed miesiączką, zgodnie z Mayo Clinic. Stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych lub hormonalnej terapii zastępczej może nasilić objawy w niektórych przypadkach.

Torbieli jajnika

Torbiele jajników są wypełnione płynem pęcherzyki, które pojawiają się na lub w jajnikach, zgodnie z Medline Plus. Lekarze uważają, że powstawanie torbieli może się zdarzyć w czasie owulacji, gdy pęcherzyków w jajnikach nie uwalniają jaja normalnie, ale zamiast tego będą wypełnione płynem.

Migrena wyzwalacze

Dodatkowe potencjalnych wyzwalaczy dla migreny to stres, nadmierne pobudzenie, zmysłowe środowiska lub zmian w sypialnych wzorów, niektórych leków, wysiłek fizyczny i spożycie żywności, takich jak czekolada, dojrzałe sery i alkoholu, Mayo Clinic donosi.

Zagrożenia przez torbiele jajnika

Lekarze nie zidentyfikowaliśmy żadnych znanych zagrożeń dla rozwoju torbieli jajnika, Medline Plus informuje. Najczęściej występują one w latach między dojrzewania i menopauzy.

Wyniki

Torbiele jajnika rozwiązać najbardziej bez leczenia w ciągu ośmiu do 12 tygodni, Medline Plus zauważa. W niektórych przypadkach może wywołać komplikacje potrzeby usuwania chirurgicznego.