adcov.com

Czy HPV powodują raka piersi?

Co to jest HPV?

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), nie może powodować raka sutka. Planned Parenthood twierdzi, istnieje ponad 100 typów wirusa HPV, a szczepionka chroni przed dwoma typami, które powoduje 70 procent przypadków HPV w USA Jeśli masz inne czynniki w swojej medycznej historii, która predysponuje do raka piersi, te mogą przeważać.
HPV zwiększa ryzyko niepłodności i raka szyjki macicy. W niektórych państwach, szczepionka HPV została udostępniona do dziewcząt w wieku 11 i starszych. To była oferowana z punktu widzenia zdrowia publicznego, aby chronić je od niepłodności i ryzyko raka.

Jak uzyskać HPV?

HPV jest przenoszone drogą płciową, choroby z bezpośredniego kontaktu seksualnego. To jest często bezobjawowe, a ludzie mogą mieć i nie wykazują żadnych wyraźnych objawów fizycznych.
Kobiety, które uzyskać badanie wymazu cytologicznego raz na trzy lata mogą poprosić o przesiewowe HPV. Jeśli pojawi się nieprawidłowy wynik Pap, lekarz może zalecić badanie HPV.
Obecnie nie ma żadnych testów HPV dla mężczyzn.

Czy powinienem martwić HPV?

Jeśli masz regularne egzaminy fizyczne i badanie cytologiczne jako skierowany przez lekarza, powinno być w porządku. Jeśli jesteś w kategorii wysokiego ryzyka posiadania kilku partnerów seksualnych, które nie mogą być testowane na HPV, możesz rozważyć coraz testowane częściej.
Jeśli masz HPV, lekarz może sugerować można wzmocnić swój układ odpornościowy poprzez zarządzanie stresem, rzucenie palenia i innych zmian w stylu życia i ponownego testowania w ciągu sześciu miesięcy. Jest możliwe, aby ponownie przetestować jako negatywne dla HPV, jeśli wziąć zaleceń lekarza.