adcov.com

Czy guza okrężnicy powodować bóle pleców?

Czy guza okrężnicy powodować bóle pleców?


Guzy jelita grubego nie muszą być nowotworowe być niebezpieczne i powodować ból w dole pleców. Guzy nowotworowe, jednak może powodować bóle pleców z innego powodu niż nienowotworowych guzów jelita grubego. Zarówno stworzenie niebezpiecznych sytuacji medycznych, które wymagają uwagi.

Rodzaje

Guzy jelita grubego może być złośliwe (nowotworowe) lub łagodne (nie nowotworowych). Zarówno powolny przepływ materiału odpadowego przez formowanie węższy kanał w okrężnicy.

Łagodny

Łagodnych guzów w okrężnicy może powodować bóle pleców, jeśli rosną wystarczająco duże, aby zablokować ruch jelit. To samo jest prawdziwe w przypadku guzów złośliwych.

Ciężkie Blokada

Ból pleców występuje, gdy masa nagromadzonych odpadów rosną na tyle duża, aby naciskać na innych narządów i dziedzinach, w tym brzucha i dolnej części pleców.

Nowotwory złośliwe

Rak jelita grubego może rozprzestrzeniać się (przerzuty) do innych obszarów. Jeśli guz nowotworowy, istnieje potencjalna możliwość rozprzestrzeniania się raka kręgosłupa. Powoduje to ból pleców.

Znaczenie

Od czasu do czasu, tylko ludzie z zaawansowanym objawów raka jelita grubego mają jest ból pleców. Obejrzyj film MSNBC wymienione w obszarze odniesienia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Wyeliminowanie przyczyny jest jedynym sposobem, aby wyeliminować ból pleców. Usunięcie guza lub leczenia raka jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów związanych z powrotem ból guza jelita grubego.