adcov.com

Czy feromony naprawdę działa?

Feromony są niewidoczne wiadomości chemiczne, które mogą być postrzegane między owadami a także ludzi. Jedna z teorii, opisanej w "Jacobsena Organowej" przez Lyall Watson, stwierdza się, że ludzie mają wewnętrzną organ wyspecjalizowany wewnątrz nosa, który wykrywa feromony.

Identyfikacja

Zgodnie z Watson, narząd Jacobsena jest organ nosowo ukryte wewnątrz nosa i jest odpowiedzialny za wykrycie feromony. Ludzie wytwarzają feromony na skórze, kiedy pot i miesza się z łoju, która jest tłusta, woskowa substancja skórę wytwarza.

Cechy

Feromony są wytwarzane w dużych ilościach, zwłaszcza w głowy, pod pachami, w pachwinie, w obszarach, w których porost włosów na ciele.

Korzyści

W badaniu opublikowanym w roku 2002 w "fizjologiczną", kolegium wieku kobiet, które dodane produkt feromonów ich perfum doświadczony 74-procentowy wzrost w trzech lub więcej z siedmiu wskaźników społecznych, seksualnych mierzonych w badaniu. Naukowcy stwierdzili, że feromony zwiększył atrakcyjność seksualną "" z kobiet do mężczyzn (patrz źródła).

Nieporozumienia

Pomysł, że produkcja feromonów jest jedynym czynnikiem przyciągania innych, jest niedokładna. Psychologowie ewolucyjni twierdzą, że jeśli są odpychane przez zapach innej osoby, jest bardzo prawdopodobne, ponieważ nasze DNA jest bardziej podobne niż inne. To może być mechanizmem obronnym, aby zapobiec w-hodowli, gdy zapisy urodzeń nie dokładnie zachowane.

Teorie / Spekulacje

Kontrowersyjny temat wśród naukowców i badaczy, feromony są przyciągają lub odpychają, co nas w otoczeniu społecznym lub ustawić nas w spoczynku lub wpisów, w biznesie jednym.