adcov.com

Czy Females owulacji, gdy są w ciąży

Każdy wie, że okresy i ciąża są związane; po wszystkim, brakuje kropki to jeden z pierwszych wskazówek, że może być w ciąży. Jednak to, co dokładnie jest związek między owulacji i ciąży? Podstawowa znajomość owulacji, menstruacji i ciąży może pomóc odpowiedzieć na często niezrozumiałe pytania dotyczące rozrodczych kobiety.

Jajeczkowanie

Owulacja występuje wtedy, gdy jajnik uwalnia jajeczko, który następnie przemieszcza się w dół jeden z jajowodów w przygotowaniu do zapłodnienia.

Miesiączka

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży, gdy dojrzała komórka jajowa nie jest zapłodniona przez plemnik w ciągu 12 do 24 godzin od wychodzenia z jajnika, a następnie ciało rzuca się zapłodnione jajo (wraz z pogrubionej błony śluzowej macicy) w miesięczniku wydarzenia nazwanego miesiączki, lub twój czas.

Ciąża

Jeśli jajo zostanie zapłodnione dojrzała w ciągu 12 do 24 godzin, że jest on dostępny, a następnie doszło do poczęcia. Zapłodnione jajo wędruje do macicy i przywiązuje do jej zagęszczonej podszewki.

Your Body Po Poczęcia

Koncepcja powoduje reakcję łańcuchową wydarzeń w organizmie, w tym ogromnej produkcji różnych hormonów ciążowych, takich jak ludzkie gonadotropiny kosmówkowej (hCG) i progesteronu, które przejście organizm do rozpoczęcia świadczenia dla nienarodzonego dziecka, a jednocześnie hamując swoje ciało od owulacji. Dlatego kobieta nie owulacja w czasie ciąży.

Nieporozumienia

Wiele kobiet doświadcza Vaginal plamienia sześciu do 12 dni po poczęciu, które fałszywie zakładają jest normalny okres po owulacji. Amerykańskie Stowarzyszenie Ciąża stwierdza, że ​​plamienie (tzw krwawienie implantacji) jest typowe krwawienie, które ma miejsce, gdy zapłodnione jajo przywiązuje się do błony śluzowej macicy.