adcov.com

Czy Efekt niechcianych włosów Minoxidil Side?

Czy Efekt niechcianych włosów Minoxidil Side?


Minoxidil został zatwierdzony w formie tabletek do leczenia wysokiego ciśnienia krwi. W 1988 roku, Stany Zjednoczone Food and Drug Administration zatwierdziła minoksydyl jako miejscowe rozwiązania dla odrastania włosów dla osób z łysiną. Wzrost włosów jest niepożądanym skutkiem, z boku tabletki w jamie ustnej.

Mocne Dostępne

Roztwory do stosowania miejscowego w zakresie od dwóch do 15 procent. W leczeniu nadciśnienia tętniczego, lekarz może rozpocząć się z przy dawce 5 mg na dzień, i zwiększa się do 100 mg dziennie.

Skutki uboczne do miejscowego Minoxidil

Skutki uboczne dla miejscowego minoksydil są rzadkie, ale mogą obejmować zawroty głowy, bóle głowy, bóle w klatce piersiowej lub obrzęk kostek. Szybkie bicie serca i spadek ciśnienia krwi może również wystąpić. Działania niepożądane zgłaszano u mniej niż 0,1 procent aktualnych użytkowników minoksydylu.

Niepożądany wzrost włosów z ustnej Minoxidil

Po około trzech do sześciu tygodni leczenia, 80 procent pacjentów zauważyłem wzrost włosów na ciele. Włosy mogą stać się grubsze na skroniach, policzkach i pomiędzy brwiami. Z dalszego stosowania minoksydil ustnej, mogą również wystąpić wzrost włosów na nogach, ramionach i plecach.

Stałość

W przypadku wystąpienia niepożądanego wzrostu włosów od minoksydil ustnej, można kontrolować z golenia lub innych procedur usuwania włosów. Niechciane włosy odejdzie jednego do sześciu miesięcy po zaprzestaniu przyjmowania minoksydyl, ale nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Inne działania niepożądane Doustne Minoxidil

Skutki uboczne dla minoksydil ustnej może również obejmować nudności, wymioty i przyrost masy ciała. Poważne działania niepożądane mogą obejmować obrzęk języka lub gardła, trudności w oddychaniu, omdlenia i zwiększoną częstość akcji serca.