adcov.com

Czy caffiene powodować depresję w zachowaniu?

Depresja jest poważnym stanem chorobowym. Osób depresję na wiele różnych sposobów. Niektórzy tracą zainteresowanie rzeczy kiedyś cieszyli, niektórzy czują się bezużyteczne i rozpaczy, a inni czują się jak czarna kurtyna spadła na nich. Związek między kofeiną i depresji nie jest jasne, ale niektórzy uważają, że jest to prawdziwy związek.

Znaczenie

Kofeina jest łagodnym środkiem pobudzającym. To może dać osobie windy początkowo, ale gdy kofeina słabnie, może mieć odwrotny skutek.

Rozważania

Kofeina jest znana, aby to trudne dla niektórych ludzi do snu. Blokuje ona mózg adenozyny chemiczny, który pomaga snu ciała. Kofeina może zakłócać sen i sprawiają, że trudno zasnąć. Brak snu może prowadzić do depresji.

Efekty

Kofeina może mieć wpływ na poziom cukru we krwi, w szczególności u chorych na cukrzycę. Zmiany w poziomie cukru we krwi może prowadzić do zmiany nastroju i depresji.

Fałsz energii

Kofeina sprawia, że ​​fałszywy alarm ciała z energii i uwalniania adrenaliny. Uwalnia również dopaminę, substancję chemiczną dobrego samopoczucia, z mózgu. Kiedy kofeiny słabnie, więc nie podniecenie.

Cykl

Gdy winda, energii i dobrego samopoczucia nastrój ustępuje, niektórzy ludzie zwracają się do więcej kofeiny. Może to prowadzić do błędnego koła wzlotów i dół i depresji.

Środek pobudzający

Kofeina stymuluje układ nerwowy i powoduje od wielu problemów, w tym nerwowość, niepokój, drażliwość, niepokój, bóle głowy, szybkie bicie serca i depresji. Ograniczania lub wycinanie kofeiny może pomóc złagodzić wiele problemów zdrowotnych i emocjonalnych.