adcov.com

Czy Amitiza bezpiecznie brać?

Amitiza to marka z przepisywaniem leków lubiprostone doustny środek przeczyszczający. Pomimo swojej skuteczności w łagodzeniu przewlekłych zaparć u kobiet i mężczyzn i zespół jelita drażliwego u mężczyzn, Amitiza stwarza ryzyko skutków ubocznych u niektórych pacjentów.

Rodzaje

Choć nieprzyjemne, najczęstsze skutki uboczne AMITIZA ogół nie stwarzają długoterminowe komplikacje zdrowotne. Częste działania niepożądane AMITIZA to nudności, biegunka, bóle brzucha, wzdęcia i bóle głowy.

Cechy

Skutki uboczne AMITIZA są najczęściej po dwa razy dziennie, a nie raz, według badań klinicznych FDA opublikowanych przez National Library of Medicine w USA.

Zagrożenia

Nierzadko pacjenci wystąpić reakcje alergiczne na AMITIZA, powodując ucisk w klatce piersiowej i duszność. Omdlenia, krwawienia z odbytu i zwiększona częstość akcji serca są rzadkie dodatkowe ryzyko związane z AMITIZA, ostrzega National Library of Medicine w USA.

Ciąża

Amitiza nie jest bezpieczny do stosowania w czasie ciąży, a kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować jakąś formę antykoncepcji podczas stosowania leku, sugeruje, Mayo Clinic.

Rozważania

Amitiza nie jest bezpieczny do stosowania u dzieci, a mężczyźni nie powinni stosować leku w leczeniu zespołu jelita drażliwego, donosi US National Library of Medicine. Jeśli masz historię zablokowania jelit lub ciężkiej biegunki, może nie być bezpieczny, aby podjąć AMITIZA ostrzega Mayo Clinic.