adcov.com

Czy Alkohol i nerek Brak Afekt metabolizm leków?

Czy Alkohol i nerek Brak Afekt metabolizm leków?


Alkohol może mieć wpływ na metabolizm leków w różnych sposobów. Może zmniejszyć metabolizm innych leków, lub może zwiększyć metabolizm innych leków. Spożywanie alkoholu może prowadzić do pewnych substancji toksycznych leków. Nerki, jednak nie metabolizowania leków lecz filtrowania wielu substancji z krwi. Niewydolność nerek może spowodować, że leki do tworzenia otworu w korpusie. Zawsze należy omówić na receptę i bez recepty leki z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pić alkoholu lub niewydolności nerek.

Podstawy metabolizm leków

Wątroba metabolizuje składników odżywczych, takich jak białka i węglowodany, jak również wiele leków i alkoholu. Do metabolizowania środków rozbić na prostsze cząsteczki. Korpus może używać tych prostych cząsteczek lub może usunąć je z ciała, na przykład przez nerki, wątroby, metabolizm substancji poprzez enzymy. Różne enzymy metabolizują różne substancje. Poprzez wpływ na sposób, w jaki działa i wątrobę enzymów to sprawia, leki mogą zakłócać nawzajem metabolizm na kilka różnych sposobów.

Wpływ alkoholu na metabolizm leków

Narodowy Instytut na Alkoholizm i Alkoholizm (NIAAA) wymienia alkohol cztery sposoby interakcji z innymi lekami:

1), enzymu, który metabolizuje alkohol może także metabolizmu innego leku. Obecność alkoholu we krwi może zmniejszyć metabolizm lek.
2) Przewlekłe spożywanie alkoholu może uaktywnić enzymy metabolizmu innych leków.
3) Przewlekłe spożywanie alkoholu może również aktywować enzymy, które zamieniają narkotyki na substancje szkodliwe.
4) Alkohol może nasilać działanie innych leków uspokajających i środków odurzających.

Czwarty efekt nie odnoszą się do metabolizmu innych leków. Jednak ci, którzy używają alkoholu powinny o tym pamiętać, jeżeli biorą środki uspokajające lub narkotyczne leki przeciwbólowe, takie jak morfina.

Znaczenie zmniejszonego metabolizmu narkotyków

Enzym dehydrogenaza aldehydu metabolizuje większość alkoholu spożyta przez okazjonalnych użytkowników. Mając pić alkoholu może zapobiegać dehydrogenazy aldehydu z metabolizowania innych substancji. Zmniejszony metabolizm innym lekiem może spowodować, że lek gromadzą się w krwi. Zanieczyszczenia te mogą powodować działania niepożądane i objawy przedawkowania. Na przykład, zgodnie z NIAAA i informacje opublikowane w farmaceuty Letter / inny lek List (PL / PL), picie alkoholu może zmniejszyć metabolizm trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, nasilając ich działanie uspokajające.

Znaczenie zwiększenia metabolizmu narkotyków

Przewlekłe spożywanie alkoholu może uaktywnić enzymy, które przyspieszają metabolizm niektórych leków. Informacje w PL / PL zauważa, że ​​przewlekłe picie może mieć odwrotny wpływ na metabolizm trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych jak okazjonalnego picia. Przez zwiększenie metabolizmu tych leków, przewlekłe stosowanie alkoholu może spowodować konieczność stosowania większych dawek, aby uzyskać odpowiedni efekt terapeutyczny.

Niewydolność nerek

Nerki usunąć nadmiar płynu, minerały i odpadów z krwi. Gdzie wątroba metabolizuje wiele leków, nerki usunąć większość leków i ich metabolitów z krwi i przekazać je z organizmu z moczem. Jeśli nerki zaczynają się nie powiedzie, to ma zdolność do usuwania leków i ich metabolitów we krwi. Substancje te mogą gromadzić się w ciele, a także z innymi substancjami szkodliwymi nerki zazwyczaj usunąć. Niewydolność nerek sam wraz z coraz wyższych poziomów we krwi leków powoduje poważne dolegliwości.

Lek Dawkowanie w niewydolności nerek

Niewydolność nerek wymaga zazwyczaj zmniejszone dawki większości leków. Niewydolność nerek występuje w stopniu od łagodnego do ciężkiego. W przypadku większości leków, lekarze dostosować dawkę na podstawie środków klinicznych czynności nerek. Badania opublikowane w "American lekarza rodzinnego" w roku 2007 przewiduje korekty dawkowania wielu leków kluczach do najczęściej używanych środków czynności nerek. Ogólnie, bardziej poważne uszkodzenie nerek, niższe dawki leku.