adcov.com

Czy akupunktura Praca na Mięśniaki macicy?

Mięśniaki macicy wpływają aż trzy z czterech kobiet, zgodnie z Mayo Clinic. Do najczęstszych objawów należą ciężkie i długotrwałe krwawienie miesiączkowe i ból w obrębie miednicy - wiele kobiet nie wie, że ma włókniaka macicy, aż lekarz uzna go podczas egzaminu. Kobiety, które starają akupunktury dla mięśniaka macicy już diagnozę od lekarza od akupunktury są tylko egzaminy zewnętrzne. Akupunktura działa na mięśniaki macicy i polega patrząc na brak równowagi energetycznej organizmu, zgodnie z certyfikatem krajowym akupunktury Mark Shprintz, absolwent Kolegium Imperatora Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Przyczyny i podejścia

W tradycyjnych zachodnich ośrodkach medycznych, przyczyną mięśniaków macicy jest uważany nieznane, a leczenie jest bardzo zróżnicowana. Najczęściej lekarze mówią kobiety po prostu być świadomym ich mięśniak i zobacz, jeśli objawy ich choroby nasilają. Jeśli objawy nie postęp, zabiegi obejmują leków i procedur związanych z hormonów, takich jak chirurgiczne usunięcie lub ablacji (zniszczenia go przez USG). Akupunktura ma zupełnie inne podejście, koncentrując się na kwestiach leżących u podstaw "zastoju krwi" w organizmie, które powodują zwłóknienie tworzą.

Plan Leczenie Akupunktura

Przed opracowanie planu leczenia, akupunktury zada pacjentowi kilka pytań na temat jej diagnostyki medycznej, aby dowiedzieć się jak najwięcej informacji, jak ona już wie o wielkości jej Mięśniaki macicy. Akupunktury będzie dotknąć brzucha, według Shprintz i poprosić pacjenta, jej cele leczenia. Niektóre kobiety, na przykład, po prostu chcesz zarządzać ciężki menstruacji, podczas gdy inni chcą zmniejszyć lub zapewnić mięśniaków nadal mogą zajść w ciążę pomimo mięśniaka.

Energia i Phlegm

Zmniejszenie mięśniaków macicy wiąże się popełniło program akupunktury i medycyny ziołowej, według Shprintz, ale widział dramatyczne zmiany, szczególnie związanego z objawów takich jak ból, nadmierne krwawienia, rozdrażnienie i zmęczenie. Akupunktura i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) spojrzeć na ogólny przepływ energii w organizmie. Gdy energia i krew nie krążą swobodnie, Shprintz wyjaśnia, że ​​energia może być pobierana na danym obszarze, stagnacji i rośnie. Sposób ten jest znany jako "TCM zaburzenia zastoju flegmy".

Śledziona Meridian

Acupuncturists poszukaj wzorów podczas diagnozowania problemu. Od TCM patrzy na ciała jako serię kanałów lub południków energii, które działają w całym organizmie, akupunktury ukierunkowanie niektórych kanałów, które kojarzą im się z poszczególnych narządów w organizmie. W przypadku, mięśniaków macicy, często patrzeć na południku śledziony rozwiązać flegmy, które mogą gromadzić się tworzyć mięśniaka.

Punkty igły

Shprintz wyjaśnia, że ​​najmocniejszy punkt akupunktury stosowane do rozwiązywania mięśniaków macicy jest "trzy skrzyżowania yin", lub zdalnego przecięcie głównych meridianów energetycznych, które zbiegają się w łonie matki. Ten punkt jest wskazany dla różnych kwestiach reprodukcyjnych. Jest znany jako SP6 (śledziona punkt numer sześć) i znajduje się na wewnętrznej stronie łydki, o szerokość dłoni nad kostką. (Akupunkturzystów nie powinny wykorzystywać tego punktu jeżeli pacjentka jest w ciąży). Innym ważnym punktem w leczeniu znajduje się powyżej kolana na wewnętrznej nogi. Obszar ten jest SP10, znany bardziej poetycko jako "morze krwi".

Skuteczność

Jeśli pacjent zobowiązuje się do przebiegu leczenia i ziół, akupunktura jest skuteczną metodą w leczeniu mięśniaków macicy. Poprzez skupienie się na zastój krwi i zaburzenia flegmy zastoju w organizmie - problemy u podstaw stanu z perspektywy TCM - akupunktury jest szczególnie skuteczna w łagodzeniu objawów, które towarzyszą mięśniaków macicy, takie jak zmęczenie, obfitego krwawienia, drażliwość i bóle.