adcov.com

Człowieka Wymagania zużycie wody

Człowieka Wymagania zużycie wody


Ludzie tracą wodę każdego dnia za pośrednictwem działań i ćwiczeń. Z kolei, muszą spożywać ilość wody utraconej w ciągu dnia, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Jeśli zbyt dużo wody jest tracona i nie zastąpiony, może to prowadzić do odwodnienia lub innych schorzeń. Użyj zdrowego rozsądku, jeśli chodzi o zużycie wody i wypić szklankę wody, gdy jesteś spragniony.

Wymagania

Lekarze sugerują picie ośmiu szklanek wody dziennie. Propozycja ta zakłada, środowisko jest fajne, można ważyć około 150 kg i uczestniczyć w jakiejś formie ćwiczeń przez około 20 minut dziennie. Jednak każde ciało jest inne. Zużycie wody w przeliczeniu na masę, stopień aktywności fizycznej i warunków środowiskowych. Zwiększone środki treningowe zwiększyła zużycie wody. Jeśli pijesz alkohol, równoważyć picia równoważną ilość wody. Skonsultuj się z lekarzem dla specyfiki na zużyciu wody i zdrowym rozsądkiem, aby zachować zdrowie.

Zastosowania

Organizm ludzki jest około 60 procent wody. Woda reguluje temperaturę ciała, chroni narządy i tkanki oraz nawilża tkanki ust, oczu i nosa. Woda jest potrzebna do smarowania stawów, zapobiega zaparciom i do przewozu substancji odżywczych i tlenu komórki. Ludzki organizm nie może funkcjonować bez wody. To jest konieczne, aby zmniejszyć obciążenie nerek i wątroby przez przepłukiwanie odpadów z naszych systemów i pomaga w rozpuszczaniu minerałów i innych składników odżywczych, dzięki czemu są dostępne dla organizmu. O 20 procent wody potrzebnej do funkcji organizmu pochodzi od spożywanych pokarmów.

Ostrzeżenie

Jeśli ludzie tracą zbyt dużo wody i nie zużywają tyle, może się odwodnić. Typowe objawy odwodnienia należą: nadmierne pragnienie, ciemny żółty moczu, zawroty głowy, osłabienie, suchość w ustach i zawroty głowy. Objawy te mogą prowadzić do bardziej poważnego stanu, jeśli woda nie jest zużywana. Ludzie mogą doświadczyć słaby puls, drgawki, zapadnięte oczy, luźnej skóry i przyspieszony oddech. Ciężkie przypadki odwodnienie może prowadzić do niewydolności serca, a nawet śmierć. Ludzie powinni uważnie monitorować ich zużycie wody podczas wymiotów lub w gorączce, w gorącym środowisku, przez dłuższy okres czasu lub chore na biegunkę.

Alternatywy

Spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia może być trudne. Trzymaj pod ręką wodę cały czas taki jak szklanka wody na biurku lub butelką wody podczas treningu lub w podróży. Dodaj cytryny lub limonki do aromatyzowania. Inne napoje mogą być spożywane w miejsce wody i liczą się do codziennego sumie. Są to: napoje gazowane, herbaty, kawy, wody smakowe, napoje sportowe i soki. Niektóre soki niezbędnych witamin i składników odżywczych. Oglądaj cukru i kalorii w alternatywnych napojów.

Zanieczyszczenie

Spożywanie skażonej wody może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Woda zanieczyszczona z zanieczyszczeń biologicznych i nieodpowiednich urządzeń sanitarnych może prowadzić do malarii i cholery. Zanieczyszczenie może również pochodzić od chemikaliów, nawozów sztucznych, herbicydów i pestycydów, że jego spływania do wody pitnej. Wrzącej wody zanieczyszczonej przez kilka minut zabija bakterie i powoduje bezpieczne do spożycia wody. Podczas podróży, pić wodę mineralną, aby uniknąć zanieczyszczenia.