adcov.com

Części w poduszkę IV

Części w poduszkę IV


Dożylne torby, czy maleńkiej wielkości ml lub 50 standardowych 1000 ml jednego, wszyscy mają ten sam układ ogólny. Pozwala to pracownikom opieki zdrowotnej skoncentrować się na zadaniu, a nie mieć do oceny nowej metody infuzji każdym torba IV wisiał. Niektórzy dostawcy zmienili materiał używany do produkcji IV torby, ale układ torba pozostaje ten sam.

Hang Hole

Wszystkie blaty torba IV posiada wzmocnioną powierzchnię plastiku całej samej górze worek z dziurkowanego otworu w środku. IV worek jest zawieszony na haku przez ten otwór.

Torba Label

Dożylne torby mają ich treść i daty ważności wydrukowanej na plastikowych torebkach. Czarny tusz jest stosowany w standardowych mieszanin IV, takich jak roztwór soli fizjologicznej, mleczan Ringera lub roztwór dekstrozy i wodę. Tusz czerwony oznacza woreczek IV z lekiem lub dodatkowe elektrolitów wstępnie zmieszanych do roztworu.

Leki wtryskowe Port

Port wtrysku leki na torbie IV jest jedynym aspektem, który może się różnić od obiektu do obiektu. W niektórych workach, port wtryskowy okrągły, samouszczelniający gumą portu w pobliżu dolnego pośrodku worka. Jednak w większości toreb IV posiadać otwór wtryskowy przy końcu krótki odcinek rury na samym dnie worka. Port ten jest w lewo portu podawania i jest identyfikowany przez okrągłe, tan samouszczelniającego końcu gumowego.

Administracja Port

Portu podawania jest krótki kawałek rurki na dnie worka IV, i po prawej stronie otworu wstrzykiwania leku. Pokryta jest kawałek niebieskiego plastiku, aby utrzymać obszar sterylny. Komora kroplowa oddzielnego przewodu IV dodaje się do tego portu, gdy niebieski z tworzywa sztucznego jest usunięta, dzięki czemu do podawania pacjentowi płynu w worku.