adcov.com

Części standardowym wózku inwalidzkim

Części standardowym wózku inwalidzkim


Standardowe wózki inwalidzkie zawierają szereg różnych części standardowych, które wymagają naprawy lub wymiany. Ci, którzy używają wózków inwalidzkich lub pomoc kogoś, kto się na wózku będzie mu łatwiej korzystania z fotela, jeśli są zaznajomieni z tych części. Znając inną część terminologii wózek będzie to łatwiejsze do utrzymania i aktualizacji krzesło w razie potrzeby.

Siedzisko i oparcie

Siedzisko i oparcie obszar standardowych wózkach wykonane są z pewnego rodzaju tapicerki. Popularne materiały do ​​siedzenia i tyłu są winylu lub nylon, z których oba są łatwe do czyszczenia. Winylu nieporowata podczas nylon pozwala tkaniny do oddychania oraz zapewnienie cyrkulacji powietrza. Miejsc dla wózków inwalidzkich i tyłu są dwie oddzielne części, które są dołączone do metalowych ram otaczających każdy obszar. Niektóre z nich są wyściełane dla dodatkowego komfortu.

Koła i opony

Koła do wózków inwalidzkich i opony są w różnych rozmiarach. Standardowe wózki są wyposażone w dwa większe tylne koła i dwa mniejsze przednie koła, ani na kółkach. Większość średnica tylnego koła w przedziale od 22 do 24 cali z łożysk kół lub części środkowej wewnątrz koła, środek o średnicy ½ cala. Tylne koła są stałe przenieść tyłu lub do przodu, podczas gdy przednie koła można włączyć i spin manewrować krzesło. Kółka przednie w zakresie od około 3 do 5 cm średnicy i pochodzą z łożyska koła już dołączone. Opony mieści się na zewnętrznej stronie koła, zwymiarowanych tak, że pasują do siebie, i są wykonane z syntetycznego kauczuku, jak uretanu. Różne typy kół są dostępne dla pomieszczeniach, ulicy lub zmiennego użytkowania.

Handrims

Handrims felgi są do wózków inwalidzkich przymocowane na zewnątrz kół tylnych, które pozwalają użytkownikowi na krześle, aby napędzać koła z rękami. Handrims są dostępne w wielu różnych stylach, niektóre zaprojektowane ergonomicznie, dla indywidualnego komfortu.

Blokady kół

Blokady kół są urządzenia, które przyczepiają się do zewnętrznej części tylnych kół stosowanych do hamowania lub blokowania krzesło na miejsce podważeniem. Są one wykonane z metalu i wyposażone w dźwignię przymocowany do uchwytu, który jest przygnębiony, aby spowolnić lub zatrzymać koła. Rozszerzenia blokujące koła są dostępne, aby wydłużyć uchwyt do użytkownika krzesła mogą mieć łatwiejszy dostęp do jego osiągnięcia.

Podłokietniki

Standardowe wózki dwa podłokietniki, po jednym na każdej stronie obszaru siedziska. Podłokietniki zwykle usztywniony w środku i mają zewnętrzną warstwę winylu lub innego materiału trudnego pod względem trwałości. Podłokietniki mocowania na wierzchu szyn bocznych i są dostępne w różnych długościach. Pełna długość pomiaru podłokietniki około 6 cm długości, podczas gdy podłokietniki długość biurko, które są nieco krótsze manewrować krzesło pod biurkiem, to około 5,5 cm długości.

Podnóżki

Podnóżki są metalowe półki, jak urządzenia podłączone do dolnej części fotela, na którym użytkownik krzesła spoczywa nogi. Mogą być jeden większy, centralny płytka, która mieści obie stopy lub dwie mniejsze płyty, po jednym dla każdej stopy. Podnóżków może być opcjonalnie wyposażony w poduszki łydki, które są podobne do podłokietników, ale dla nóg, które przyłączają się do ramienia podnóżków i poduszka na cielęta. Poduszki łydki pokryte są z trwałego materiału z wyściółką pod powłoki zewnętrznej.