adcov.com

Czego można się spodziewać po wazektomii Odwrócenie?

Niektórzy ludzie decydują się wazektomii w celu kontroli urodzeń tylko zmienić zdanie o zostaniu ojcem ponownie w późniejszym terminie. To może być ze względów takich jak ponowne małżeństwo, oblubieńczej wpływu lub zmiany warunków ekonomicznych. Bez względu na powód, wazektomia odwrócenia mogą być bardzo skuteczne w przywracaniu płodności. Gdy operacja została wykonana, są różne etapy odzyskiwania, że ​​można oczekiwać, aby przeżyć.

Bezpośrednio po zabiegu

Kiedy budzisz się po operacji, będzie w sali pooperacyjnej, gdzie się zatrzymać na około godzinę, przy założeniu, że operacja i natychmiastowe odzyskanie są normalne. Prawdopodobnie będziesz czuć się osłabionym w tym czasie. Użytkownik może również stać się mdłości, a nawet rzucić się ze względu na skutki uboczne znieczulenia. Znieczulenie może również powodować bóle głowy i ogólnie ciała dla pierwszych kilku godzin do kilku dni po zabiegu. Można zauważyć, że obszar moszny jest wypełniona materiałem z gazy, jak, który odbywa się w miejscu przez kibica sportowego. Lekarz prawdopodobnie napisze Ci co najmniej dwie recepty: antybiotyk, aby zapobiec infekcji i leki uśmierzające ból. Będziesz potrzebował kogoś, kto odwiezie Cię do domu po to uwolnienie od centrum chirurgii.

Pierwsze dwa tygodnie

Większość urologów zaleca leżenia w łóżku przez co najmniej 48 godzin po odwrócenia wazektomii. W tym okresie, podnosząc nogi i stosujące okłady z lodu może pomóc złagodzić niektóre dolegliwości utrzymującym się od zabiegu. Jeśli Twoja praca polega głównie na pracy na biurku, można spodziewać się powrotu do pracy po około trzech dni. Przez pierwsze kilka dni do tygodnia po zabiegu, obszar moszny może być opuchnięta i posiniaczona. Zostaniesz poproszony nosić sport kibic w każdym czasie, z wyjątkiem podczas kąpieli. Możesz wziąć prysznic po 48 do 72 godzin po zabiegu, ale należy powstrzymać się od wannach do pierwszego Minął tydzień. Twoje szwy powinny rozpuścić się na własną rękę w ciągu pierwszych siedmiu do dziesięciu dni.

Trzeci tydzień i Po

Twój zasinienie, obrzęk i dyskomfort powinno być znacznie lepiej. Jeśli wystąpi ból lub obrzęk nadal, skontaktować się z lekarzem; Odwrócenie wazektomii niektóre mogą prowadzić do powikłań, które wymagają dalszej pomocy medycznej. Większość lekarzy doradza swoim pacjentom czekać aż trzy do czterech tygodni po operacji do aktywności seksualnej i wytrysku. W czwartym tygodniu również powinna być w stanie powrócić do podnoszenia cięższych przedmiotów, jeżeli jest to konieczne. Można rozpocząć prowadzenie działalności sportowej w przybliżeniu między czwartym i szóstym tygodni po zabiegu. Miarę płodności ciąż w zakresie od 30 do 70 procent, przy czym średni czas zapłodnienia wynosi 12 miesięcy po zabiegu chirurgicznym. Próbki nasienia testowane są zwykle około trzech miesięcy po zabiegu w celu sprawdzenia liczby plemników i mobilności.