adcov.com

Czego Lekarze Czy Podczas wymaz szyjki macicy?

Cytologiczne jest zabiegiem lekarz kliniczne przeprowadza się w celu sprawdzenia, w przypadku raka szyjki macicy. Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych, kobiety poniżej 30 roku życia powinny mieć wymaz pap raz w roku. W zależności od ich szyjki macicy historii zdrowia, kobiety powyżej 30 roku życia mogą czasami otrzymują zalecenie lekarza czekać dwa do trzech lat badania cytologicznego. Procedura jest prosta i szybka, i choć niewygodne w niektórych aspektach, to jest stosunkowo bezbolesne dla większości kobiet.

Pozycja

Gdy pacjent jest w sali egzaminacyjnej czeka na wymaz szyjki macicy, lekarz poprosi ona rozbierać od pasa w dół i położył się na plecach na stole badania. Stopy muszą być umieszczone w strzemion, a ona muszą wiać się w dół aż do końca stołu, tak że kolana są rozsunięte i pośladkach się na krawędzi stołu. Stanowisko to pozwala na łatwy dostęp do lekarza zakończenia wymazu pap i egzaminu miednicy.

Speculum Wstawienie

Gdy kobieta jest w odpowiedniej pozycji, lekarz będzie włożyć instrument zwany wziernika do pochwy za pomocą żelu smarującego. Instrument ten rozszerza pochwy i utrzymuje go w pozycji otwartej, podczas gdy egzamin jest zakończona. Ta część procedury mogą być niewygodne dla niektórych kobiet, szczególnie jeśli nie mieli regularnych stosunków seksualnych lub mają szczególnie wąskie kanały pochwy. Rozluźnienie mięśni miednicy pomaga złagodzić presję i dyskomfort.

Czyszczenie szyjki macicy

Po wziernik jest na miejscu, lekarz włożeniu długiej wacik do pochwy pacjenta. Celem wacika jest delikatnie czyszczenia szyjkę przed pobraniem próbek do testów komórkowych.

Zbiór komórek

Utrzymanie wziernik na miejscu, lekarz usunie pierwszy wacika i wstawić albo drugi lub pędzelka do pochwy. Lekarz ten wacik lub przetrzeć szczotką delikatnie przeciwko kobiety szyjki macicy do zbierania komórek potrzebnych do badań.

Złożenie komórek

Gdy komórki zostały zebrane, lekarz usunie wacika i wziernik z pochwy kobiety, i albo przeprowadzić ogólny egzamin miednicy lub zakończyć spotkanie. Lekarz wyśle ​​próbki do laboratorium komórki do badanej nieprawidłowości, które wskazują zarówno nowotworowych lub przedrakowych wzrost tkanki lub na objawy drożdże lub choroby przenoszone drogą płciową. Normalny wynik cytologiczne oznacza, że ​​został wykryty żaden z tych problemów.