adcov.com

Czas przywrócenia po zabiegu ACL

Jeśli właśnie po operacji ACL to czas rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo ważne w coraz nogę wrócić do formy. Lekarz wyjaśni, w jaki sposób dbać o swoje kolana i miejsce nacięcia. Zimne okłady i wysokość kolan pomoże zmniejszyć ból i obrzęk.

Rehabilitacja w pierwszym i drugim tygodniu

W pierwszych dwóch tygodniach nacisk zostanie położony na zmniejszenie bólu i obrzęk w kolanie. Ćwiczenia koncentrują się na poprawie ruch i wzmocnienie mięśni.

Trzeci i czwarty tydzień

W tym czasie pacjent osiągnie trzeci tydzień, ból powinien praktycznie zniknął. Tutaj ćwiczenia położyć większy nacisk na wspólną ochronę jak zginanie kolana i bilansowania.

Czwartego do szóstego tygodnia

Podczas czwartego do szóstego tygodnia, ćwiczenia, jak zwykle, ale nadal z większym naciskiem na balansowanie na nogi chirurgicznego oraz w sprawie wzmocnienia mięśni łydki. Ćwiczenia te są wykonywane poprzez intensyfikację w górę iw dół po kroku i przez rozciąganie.

Szósty do dziesiątego tygodnia

Ten etap naprężenia zginające i rozciąganie kolana z wykorzystaniem ciężarów w celu zwiększenia odporności. Na tym etapie, mobilność nogi i równowagi są pracował z pomocą ćwiczeń kroku i lunging.

Dziesiąty tydzień roku

Ćwiczenie trwa do czasu osiągnięcia normalnego poziomu. Lekki jogging na bieżni jest wykonywana. W przypadku osoby, która gra sport, klamra funkcjonalne kładzie się na kolanach, aby pomóc w zajęciach sportowych.