adcov.com

Czas przywrócenia Chirurgii Zespół cieśni nadgarstka

Około 200.000 cieśni tunelu są wykonywane zabiegi roku w Stanach Zjednoczonych. Mimo, że alternatywne metody leczenia, takie jak fizykoterapia, mogą być pomocne dla niektórych pacjentów, wiele osób musi uciekać się do zabiegu do ulgi objawów. Generalnie zabieg polega na przecięciu otwarta nadgarstek i odłączania więzadła nadgarstka z nerwów, aby zmniejszyć ucisk na nerw. Poniżej znajdują się informacje o czasie zwrotu pomocy wynikający z operacji.

Okres ubezwłasnowolnienia

Wielu pacjentów wybrać, aby operację wykonywaną zarówno na przegubach w tym samym czasie, tak, że wystarczy, aby przejść pod nożem raz. Jednakże, pacjenci będą niezdolne do co najmniej dwóch tygodni po zabiegu. Pacjenci, którzy mają jeden nadgarstek wykonaną w czasie, nadal może dbać o siebie.

Praca

Ponieważ zespół cieśni nadgarstka jest często związane z pracy, pacjenci zwykle muszą pozostać bez pracy przez kilka tygodni. W zależności od rodzaju pracy pacjent czyni, może on muszą działać przez co najmniej jeden miesiąc.

Grip Strength

Jednym z problemów związanych z zespołem cieśni nadgarstka jest niemożność skutecznego uchwytu. Dla większości pacjentów, problem ten utrzymuje się przez co najmniej sześć tygodni po operacji. Siła uścisku jest zazwyczaj powrócić w ciągu 25 tygodni po zabiegu.

Physical Therapy

Pacjenci zwykle trzeba poddawać terapii fizycznej po operacji. Badania wykazały, że taka terapia może przyspieszyć czas odtwarzania i poprawiają siły mięśni, które często są osłabione dzięki objawów zespołu cieśni nadgarstka.

Maksymalna Poprawa

Chirurgia Zespół cieśni nadgarstka może nie przynieść pełnej poprawy. O 20 procent pacjentów nadal mieć jakiś ból w latach nadgarstka po zabiegu. Badania wykazały, że u pacjentów osiągnięcia maksymalnej poprawy ich stanie w ciągu 10 miesięcy od zabiegu.