adcov.com

Czas przywrócenia Chirurgii rotatorów

Czas powrotu do operacji ramię rotatorów będzie zmieniać się w zależności od wagi ciała, od charakteru operacji i osobnika. Bardziej inwazyjne operacje otwarte ramię służące do ścięgien lub mięśni ponownie podłączyć lub usunąć blizny będą wymagać kilku miesięcy do pełnego wyzdrowienia.

Szpital Odzyskiwanie

Odzyskiwanie rozpoczyna się w szpitalu. Można spędzić kilka godzin po zabiegu w sali pooperacyjnej. Kiedy w windykacji i na pierwszy dzień, może być podłączona do ciągłego ruch bierny (CPM) maszyny, które powoli i delikatnie przesunąć rękę i ramię, aby utrzymać połączenie z coraz sztywny. W ciągu pierwszych dwóch tygodni, będziesz na leki przeciwbólowe. Podczas gdy w szpitalu, fizjoterapeuta pokaże ćwiczenia na ramiona, aby wykonać w szpitalu iw domu, aby utrzymać ramię z coraz sztywny. Powinieneś być odprowadzane po dwóch dniach.

Odzyskiwanie w Domu

Podczas gdy w domu, trzymaj rękę i ramię nieruchomo przy sobie procę lub immobilizer ramię. Użyj tego do około jednego miesiąca. Będziesz zachęcać chodzić bez procy, ale utrzymać ramię blisko boku. Ćwiczenia rozciągające będzie nadal, ale nie osiągając lub podnoszenia nie będzie dozwolone. Codziennych czynności, takich jak prowadzenie pojazdów, sklepów lub osobistej opieki będzie wymagał pomocy.

Physical Therapy

Fizjoterapia i rehabilitacja zacząć w szpitalu i trwa około 12 tygodni. Sukces operacji i procesu leczenia będzie zależał od tego, jak dobrze stosować się do ćwiczeń i instrukcji określonych przez fizjoterapeuta. Większość ćwiczeń można zrobić w domu, ale fizyczne sesje terapeutyczne mogą być potrzebne w dalszych działań w celu zapewnienia, że ​​zasięg ramienia w ruchu postępuje.

Wzmocnienie

Po 12 tygodniach rehabilitacji, należy rozpocząć program ćwiczeń aby wzmocnić połączenie i kontynuować poprawę elastyczności. Może się to wiązać gumki lub wagi lekkiej. Dla pełnego zwrotu z operacji stożka rotatorów, niezwykle ważne jest, aby stosować się do programu ćwiczeń. Ćwiczenia wzmacniające należy kontynuować przez okres do jednego roku, w celu zapewnienia, ramię jest wystarczająco silny, aby obsłużyć każde zadanie.

Rozważania

Działania takie jak golf czy pływanie może wznowić tak szybko jak sześć miesięcy po zabiegu. W tym czasie należy unikać podnoszenia ciężkich ani żadnych wstrząsów działań, takich jak rąbanie drewna, aż podane OK przez lekarza. Pełna regeneracja po operacji barku może trwać do jednego roku.