adcov.com

Czas przywrócenia Chirurgii przepukliny pooperacyjne

W chirurgii otwartej / pooperacyjnych naprawy przepukliny, chirurg wykonuje nacięcie w jeden długi, aby uzyskać dostęp do pachwiny i naprawić brzucha lub przepuklin pachwinowych, zgodnie z WebMD. Procedura ta ma krótsze czasy chirurgicznych niż metody małoinwazyjnej, ale pacjenci otwarta naprawcze mają "znacznie wyższa bólu" po operacji, zgodnie z Harmza i kolegów.

Weź to powoli z posiłkami

Pierwszy posiłek po operacji powinien być ciecz lub bardzo lekkie, według Joseph Medical Center. Jeśli dobrze tolerowane - czyli "nie ma nudności, wymioty, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej" - pacjent może stopniowo dodawać więcej części stałych do kolejnych posiłków.

Niektóre aktywny jest dobry

Pacjenci powinni chodzić (w tym schody), począwszy od pierwszego dnia po op. Jednak forsownych ćwiczeń należy unikać. Joseph Medical Center twierdzi, pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów mechanicznych, jeśli nadal mają ból, i nie powinien podnosić więcej niż pięć funtów, przez co najmniej trzy tygodnie.

Dbanie o Nacięcie UNESCO

Pacjenci powinni przestrzegać zaleceń lekarzy dotyczących utrzymanie rany czyste i suche. Joseph Medical Center zaleca unikanie moczenia rany w wannie lub basen na co najmniej dwa tygodnie.

Powrót do pracy

Pacjenci mogą powrócić do pracy, kiedy czują się komfortowo i w zależności od ich wymagań pracy, mówi Baylor College of Medicine.

Pełna Powrót do codziennego funkcjonowania

Obserwacji, aby ocenić postępy planowane jest zwykle około dwóch tygodni po operacji, zgodnie z Baylor. Baylor i Joseph Medical Center mówią, pełne odzyskanie do "normalnej działalności" trwa cztery uciążliwych do ośmiu tygodni, w zależności od pacjenta.