adcov.com

Czas przywrócenia Chirurgii Przepuklinowego

Przepukliny występują w sytuacji otwierania lub osłabienie mięśni brzucha, umożliwiając narządy wystają. Przepukliny mogą wystawać w okolicy pachwiny. Bardzo małe przepukliny mogą powodować żadnych objawów, ale może spowodować większe przepukliny bardzo poważne problemy i muszą być naprawione chirurgicznie.

Rodzaj przepukliny

Czas powrotu po operacji przepukliny zależy po części od rodzaju przepukliny jego naprawy. Przepukliny rozworu przełykowego występują, gdy górna część brzucha wystaje nad membraną, a przepuklin pachwinowych występuje, gdy jelita wystawać w okolicy pachwiny. Umbilical przepukliny występują w strefie morskiej.

Operacja przepukliny

Lekarze często wykonują operację przepukliny laparoskopowo, za pomocą kilku bardzo małych nacięć. Czasami operacja nie może być wykonana laparoskopowo i operacja metodą należy przeprowadzić, w którym chirurg wykonuje nacięcie w jednej bardzo długi. Pacjenci odzyskują po operacji laparoskopowej wiele szybciej niż z operacji otwartej.

Recovery Time

Czas rekonwalescencji po operacji przepukliny zmienia się w zależności od lokalizacji przepukliny i technik chirurgicznych stosowanych. W większości przypadków pacjenci powrócić do normalnego dnia na dzień działalności w obrębie zaledwie kilku dni. Pacjenci zazwyczaj powrócić do bardziej wytężonych działań rekreacyjnych, takich jak sporty, a nawet w obrębie dwóch do czterech tygodni.

Powrót do pracy

W zależności od rodzaju pracy czy pacjentów, zazwyczaj powrót do pracy w ciągu kilku tygodni. Pacjenci z pracy biurko może wrócić do pracy wcześniej, niż te z większą liczbą miejsc pracy fizycznej, oczywiście.

Ograniczenia

Pacjenci nie powinni podnosić ciężkich przedmiotów przez sześć do ośmiu tygodni po operacji przepukliny, i nie powinien prowadzić tak długo, jak są one biorąc narkotyczne leki przeciwbólowe.