adcov.com

Czas przywrócenia Chirurgii Nawracające przepukliny pachwinowej

Czas przywrócenia Chirurgii Nawracające przepukliny pachwinowej


Uzdrowienie z chirurgii pachwinowego może trwać od tygodnia do kilku tygodni, w zależności od rodzaju zabiegu pacjent poddawany i innych czynników wpływających na zdolność pacjenta do uzdrawiania.

Przepuklina pachwinowa

Pachwinowa występuje, gdy osłabienie mięśni brzusznych dolnych w pobliżu krocza umożliwia część jelita cienkiego wystawać w tej dziedzinie. Częste nawroty mogą wymagać leczenia chirurgicznego.

Herniorrhaphy

Odzyskiwanie od standardowego "open", zwanej naprawy przepukliny, może podjąć herniorrhaphy kilka tygodni, zgodnie z National Institute of Diabetes i wpływające na układ trawienny i Chorób Nerek.

Laparoskopia

Poprawa laparoskopii, w którym chirurg czyni maleńkie nacięcia i postrzega swoją pracę za pomocą miniaturowej kamery, wymaga mniej czasu niż wychodzenia z herniorrhaphy. Pacjenci mogą powrócić do normalnego życia w ciągu jednego tygodnia.

Czynniki

Różne czynniki inne niż typu zabiegu wykorzystywane mogą wpływać czas powrotu pacjenta operacji przepukliny pachwinowej z. Czynniki te obejmują wiek pacjenta oraz ogólny stan zdrowia fizycznego, jak również wielkość lub stopień przepukliny.

Zachowania

Aby uniknąć zguby pracy chirurga i powodując nawrót przepukliny, pacjent musi unikać podnoszenia ciężkich lub innych wymagających aktywności fizycznej w okresie zdrowienia.