adcov.com

Czas przywrócenia Chirurgii Disc przepuklina

Kręgi w kręgosłupie złagodzi gąbczastych płyt, które działają jako "amortyzatorów" między kręgami. Gdy dysk jest uszkodzony, jego część może wybrzusza się i rozciągają, w wyniku tego, co powszechnie nazywa przepuklina dysku. To nienaturalne rozmieszczenie wywiera presję na otoczenie nerwów rdzeniowych i może spowodować wiele bólu. Jeśli ból pleców jest na tyle poważne, a stan nie reaguje na fizykoterapii, lekarz może zdecydować, do pracy. Twój czas zwrotu będzie zależał od kilku czynników.

Identyfikacja

Zgodnie z Mayo Clinic, około 10 procent osób z przepukliną dysków w końcu na operację. Procedura ta jest określana jako mikrodiscektomii i obejmuje wytwarzanie dwa bardzo małe nacięcie na plecach, w miejscu, w którym znajduje się uszkodzona płytę.

Pobyt w szpitalu

Według Visitandcare.com, większość pacjentów pozostaje w szpitalu przez około trzy do czterech dni po operacji przepukliny dysku. Lekarz będzie kontrolował poziom postępu i bólu i określić, kiedy zostaniesz zwolniony.

Powrót do pracy

Mayo Clinic sugeruje, że można zaplanować po powrocie do pracy nie później niż sześć tygodni po zabiegu. Jednak nic nie podnosić do czasu ukończenia terapii fizycznej, lekarz zaleci.

Okres oczekiwania

Peter F. Ullrich Jr, chirurg z NeuroSpine Center of Wisconsin, zaleca czeka okres trzech miesięcy, aby zobaczyć, czy twój stan zaczyna pokazywać poprawę. Jeśli ból utrzymuje się, skonsultować się z lekarzem i rozważyć możliwość, że coś innego jest przyczyną bólu.

Opcja chirurgiczne

Jest zwyczajem lekarz czekać co najmniej dwa miesiące, aby zobaczyć, czy fizykoterapia i inne formy nieinwazyjnego leczenia wykazują żadnych skutków przed rozważa operację.