adcov.com

Ćwiczenia mózgu dla osób starszych

Pobyt zaangażowane społecznie i intelektualnie, a także zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, pomaga utrzymać umysł seniorzy ostre. Choć formalne programy kształcące umysły do ​​poprawy pamięci okazały się przydatne w tych cierpiących na problemy z pamięcią i poprawić pozostały zdolności do zrobienia określonych zadań w krótkim okresie, mniej formalne ćwiczenia mózgu są na ogół tak przydatne dla utrzymania wyższych funkcjonujących w ich umysły prime.

Formalne Ćwiczenia mózgu

Istnieje wiele programów, które oferują formalne ćwiczenia seniorzy mózgu zrobić za pomocą programów komputerowych, stron internetowych i gier wideo. Produkty takie jak POZYC VORTAL mózgu Fitness Program, Brain Age i mózgu Builder to czytania, matematyczne i logiczne zagadki i działań w celu poprawy pamięci, przetwarzanie i inne funkcje mózgu. Chociaż przejście do środowiska technologicznego może być wyzwaniem dla niektórych emerytów, istnieje wiele dostępnych opcji, aby dopasować interesy większości seniorów.

Inne działania intelektualnej

Istnieje wiele innych czynności intelektualne, że seniorzy mogą realizować samodzielnie, bez pomocy formalnego programu. Seniorzy mogą korzystać z książki do czytania lub pisania, czy pracujesz na powieści, pamiętnika lub list do lokalnej gazety. Seniorzy mogą również pracować na zagadki, krzyżówki i sudoku, jak i innych, logiki i gier umysłowych. Nigdy nie jest za późno, aby studiować nowy temat, czy jest to nowy język lub okres historii, czy uczyć się nowych umiejętności, takich jak jak zrobić coś w rodzaju sztuki i jak grać na instrumencie muzycznym.

Działalność społeczna

Działalność społeczna może również odgrywać rolę w utrzymaniu seniorzy psychicznie zaangażowany i świadomość. Czy członkowie rodziny i starych przyjaciół są dostępne regularnie czy nie odwiedzić, seniorzy mogą również wziąć udział w grupach z innymi ich wieku lub innymi, które mają swoje interesy, jak klub książki lub grupy artystycznej. Nawet seniorzy, którzy chcą być wykończone kariery mogą korzystać z pracy w niepełnym wymiarze godzin lub wolontariuszem, w którym regularnie pracować z ludźmi i może brać udział w ich społeczności. Starszy może służyć szczególnie dobrze w roli doradczej dla projektów, w których są one nazywane czasami, ale tylko w ich wieloletnie doświadczenie daje im mądrość akcji. Mimo, że interakcje z innymi sam jest pomocne w zachowaniu wytrzymałości psychicznej, działania społeczne mogą także obejmować składnik intelektualny. Projekty wspólnotowe często wiąże się wiele myśli. Seniorzy mogą również zagrać w gry planszowe i karty, które wymagają strategii i uczyć innych rzeczy może wiedzą, jak robić na drutach lub grać na pianinie.