adcov.com

Ćwiczenia dla chorych na ramię Chirurgii Artroskopia

Ćwiczenia dla pacjentów chirurgii artroskopii barku wahają się od wzmocnienia mięśni ramion, co pozwala na awans do innych ćwiczeń na te, które dotyczą zwiększenia możliwości ruchu ramienia w. Wszystko trzeba zrobić konsekwentnie i sumiennie w celu przygotowania pacjentów i ich ramię, w pełni działającego stylu życia. Wyzdrowieniu z chirurgii barku jest czasochłonne i bolesne, ale warto.

Ćwiczenia izometryczne

Izometrie może wzmocnić mięśnie wspierające swoje chirurgiczne ramię. Izometrie są zwykle pierwsze ćwiczenia zrobić po zabiegu artroskopii barku według fizjoterapii UNESCO. Poprzez wzmocnienie mięśni, można przejść do innych ćwiczeń w procesie rekuperacji. Izometrie również zwiększyć krążenie krwi do mięśni. To może pomóc przyspieszyć regenerację.

Zrobić uprowadzenie ramię. Usiądź w wygodnym fotelu, takie jak fotel, w tym mięśni, wzmocnienie ćwiczenia. Dokręcić ramię. Push ramię chirurgicznej przeciwko boku krzesła. Przytrzymaj przez pięć sekund. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie pięć razy. Może ona być wykonana w ciągu dnia.

Zrobić przywiedzenia ramię. Usiądź w fotelu firmy. Umieścić niewielką poduszkę lub zwinięty ręcznik pod ramię chirurgicznej. Pociągnij w górnej części ramienia, zmuszając poduszkę bliżej ciała. Gdy wyciągnął jak najwięcej, przytrzymaj przez pięć sekund. Zrelaksuj się i powrócić do pozycji wyjściowej. Powtórz to ćwiczenie trzy razy.

Czy wewnętrzny obrót barku. Stojąc twarzą do rogu ściany. Albo stać w ościeżnicy. Umieść chirurgicznej ramię do ściany lub ościeżnicy. Zginać łokieć do około kątem 90 stopni. Według Amerykańskiej Akademii Ortopedycznej, należy delikatnie wcisnąć rękę chirurgicznej w ścianę. Przytrzymaj przez pięć sekund. Rozluźnij mięśnie. Powtórz ten artroskopii barku chirurgii ćwiczenie 10 razy.

Zakres ćwiczeń ruchowych

Zwiększyć zakres ruchu wykonując wahadło. Stań i oprzeć się na krzesło z Twojej nienaruszone ramieniu. Trzymać się fotela. Delikatnie zegnij tułów do przodu, lekko zginanie kolana. Mikołaja Instytut Medycyny Sportowej i Athletic Trauma zaleca relaks rękę chirurgicznej i pozwalając jej wiszą bezwładnie. Rozluźnij łopatkę podczas pozwalając jej spaść. Użyj ruch ciała swing ramię w małych kręgach. Wykonaj ten ruch kołowy w sumie 15 sekund w każdym kierunku. Powrót do pierwotnej pozycji pionowej. Powtórz ten ramieniu ćwiczenie pięć razy.

Spacer po ścianie. Stań przy ścianie. Trzymaj łokieć prosto jak powoli i delikatnie używać palce ramię chirurgicznego chodzić po ścianie. Posunąć się do możliwych stanów Amerykańskiej Akademii Ortopedycznej. Przytrzymaj przez pięć sekund, kiedy osiągnęły swój najdalszy punkt na ścianie. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to ćwiczenie do zabiegu artroskopii barku trzy razy dziennie. Możesz również skorzystać z drzwi zamiast ściany do tego ćwiczenia.

Czy boczny obrót barku. Stań prosto z łokcia z boku. Zwinąć ręcznik i umieścić go pod swoje ramię i chirurgicznego górnym klatki piersiowej. Zginać łokieć 90 stopni stwierdza Fizjoterapia serwisu. Krzyż żołądka z ramienia chirurgicznej jakbyś zamiar skrzyżować ramiona. Przytrzymaj przez pięć sekund. Powrót ramię do pozycji wyjściowej. Ruch ten będzie podobny do przesuwając przedramię na stole, który jest przed tobą.