adcov.com

Cukrzyca w wieku szkolnym dzieci

Cukrzyca jest chorobą, wpływających zarówno dorosłych jak i dzieci. Podczas gdy dorośli mogą podjąć niezbędne środki ostrożności w chorobie, który ma być zarządzany, a nie wyleczyć, dzieci mają ciężko, gdy narażone na tak wiele różnych zagrożeń dla ich poziomu cukru we krwi. Rodzice, opiekunowie i nauczyciele wszystkie muszą pracować razem, aby upewnić się, że dziecko w wieku szkolnym z cukrzycą jest pod opieką w sposób bezpieczny.

Prawo federalne

Ustawy federalne zostały stworzone specjalnie dla dzieci z chorobami i niepełnosprawnością, które pomagają zapewnić ich uzyskania prawidłowego leczenia w środowisku szkolnym. Sekcja 504 Ustawy o Rehabilitacji z roku 1973 jest jednym z takich prawo, które działa na rzecz zapewnienia dzieciom z cukrzycą nie są dyskryminowane i że szkoła i dostawców zapewnienie opieki nad dziećmi, że pracują z rodziców i lekarzy, aby pomóc dziecku cieszyć się normalne życie w szkole.

Opieka medyczna w środowisku szkolnym i Pielęgnacja

Jak dużą część dnia dziecka spędzony w szkole lub dziennej opieki konieczne jest, aby poziom glukozy zarządzane celu uzyskania optymalnej wydajności. Opiekunowie muszą pomóc dzieciom monitorowania poziomu glukozy, a następnie plan posiłków, biorąc leki na czas.

Aktywność fizyczna

Praca we współpracy z rodzicami i lekarzami szkoła musi określenie wpływu aktywności fizycznej na dziecko, a następnie stworzyć indywidualny harmonogram aktywności fizycznej dla dziecka z cukrzycą, które pomaga utrzymać poziom glukozy we krwi. Aktywność fizyczna obniża poziom glukozy we krwi i ciśnienia krwi. Zbyt mała aktywność i stężenie glukozy we krwi może zwiększać, co powoduje komplikacje, takie jak przyrost masy ciała, wysoki poziom cholesterolu, co również pogarsza funkcję wątroby. Dlatego dzieci muszą być monitorowane w celu zapewnienia, że ​​poziom aktywności jest optymalna dla ciała tak, aby kontrolować poziom cukru we krwi niż zmniejszanie lub zwiększanie.

Szkolenia

Dla właściwej opieki uczniów z cukrzycą, personel musi być przeszkolony i kompetentny w leczeniu cukrzycy w przypadku sytuacji kryzysowych. Jeśli poziom cukru we krwi dziecka spada do poziomu niższego niż normalne dziecko może cierpieć z powodu hipoglikemii, powodując zamieszanie, a nawet omdlenia. Ciężka hipoglikemia może spowodować drgawki i śpiączka prowadzące do śmierci. Wyszkoleni pracownicy są istotnym elementem życia studenta, aby uniknąć takich zagrożeń dla zdrowia i zapewnienia nie ma żadnych komplikacji.

Cukrzyca planu opieki zdrowotnej

Statystyki pokazują, że 13.000 nowych przypadków cukrzycy u dzieci rozpoznaje się rocznie. Dlatego szkoły i ośrodki opieki nad dzieckiem musi zapewnić, że mają plan opieki zdrowotnej w miejscu. Musi on zawierać niezbędne urządzenia i personel do monitorowania poziomu glukozy we krwi, podawanie insuliny, zarządzanie planami posiłków, uznając objawy, leczenie i wiedząc, hiper i hipoglikemii.

Nadzór

Podczas gdy młodsze dzieci nie są w stanie przeprowadzić testy monitorowania glukozy, dzieci w wieku 8 i góry są w stanie tego zrobić. Jednak dorośli muszą być dostępne w celu nadzorowania wykonywania testu i przez 10 lat dziecko powinno być w stanie podawać sobie insulinę. Przez cały czas jakaś forma nadzoru dorosłych jest niezbędna. Potrzebny jest nadzór osoby dorosłej, nawet wtedy, gdy dzieci są zdolne do administrowania własną insulinę z powodu ich niedojrzałości. Mogą się wciągnąć w ich działalności, a nie brać leki na czas. To również pomaga uniknąć problemów, jeśli dziecko cierpi na hipoglikemii reakcji. Lekarze sugerują, dzieci powyżej 15 roku życia są w stanie niezależnie zarządzaniu cukrzycy.

Prywatność i komunikat w sprawie współpracy

Cukrzyca to poważna i zagraża życiu. American Diabetes Association stwierdza, że ​​wszyscy studenci na cukrzycę powinni mieć prawo do prywatności podczas przeprowadzania testów krwi lub uzyskanie zdjęć insuliny. Nie mogą być one w tych samych warunkach urlopu jak innych uczniów i może wymagać urlopu lekarza przez dłuższy czas trwania w czasie i nie powinny być narażone na żadne kary.