adcov.com

Cukrzyca i diet o niskiej zawartości białka

Dla osób z cukrzycą, jedzenia zbyt dużo białka może być szkodliwe. Jest to szczególnie ważne u osób chorych na cukrzycę, którzy mają zaburzenia czynności nerek. Środowisko medyczne zaleca, aby osoby z cukrzycą przestrzegać diety nisko umiarkowanej do białka i pracy z dietetykiem, aby opracować plan odżywiania, który wspiera prace z ich potrzeb i stylu życia choroby.

Nerki i białka

Kiedy duże ilości białka są spożywane w diecie, dodatkowa praca jest umieszczony na nerki do filtrowania i wyeliminować odpady powstające podczas rozpadu białek. Może to prowadzić do wystąpienia niewydolności nerek, gdyż nerki są już uszkodzone przez cukrzycę. Dietę o niskiej zawartości białka zmniejsza obciążenie na nerki.

Białka w Cel

Białko jest niezbędne w diecie, ponieważ jest używany do naprawy wszystkich części ciała. Białka są wykorzystywane w czerwonej krwinki i produkcji przeciwciał, regulują równowagę płynów i pomóc w krzepnięciu krwi. Bez białka w diecie, organizm zacznie awarii i trawić własne mięśnie w celu uzyskania białka potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Dzienne spożycie

Departament Rolnictwa USA, lub USDA, zaleca zdrowy dorosły zużywają od 40 do 60 gramów białka dziennie, aby zachować zdrowie. Dla osób z cukrzycą lub chorobą nerek, ilość powinna być ograniczona do 30 do 50 gramów, w zależności od stanu zdrowia danej osoby.

Źródła białka

Produkty zwierzęce są najczęściej źródłem białka. Mięso, ryby, drób i produkty mleczne są uważane za żywność o wysokiej zawartości białka. Te rodzaje protein może być ograniczone w diecie, ponieważ nawet mała porcja protein może zawierać zbyt wielu gramów białka dla organizmu, aby bezpiecznie wykorzystać. Pokarmy Dolna-białkowe pochodzenia roślinnego są zalecane, ponieważ większa ilość żywności mogą być spożywane w celu zaspokojenia głodu i zapewniają spełnienie. Należy uważać jednak, ponieważ niskie białko roślinne zawierają również źródła skrobi, które są rozkładane przez organizm w cukry, a to może nasilać cukrzycę.

Rozciąganie Białko

Jednym ze sposobów, aby się wydawać, że są coraz więcej białka niż ty jest użycie cienkich kawałków mięsa, co daje wrażenie większej porcji. Innym sposobem jest służyć posiłek w sposób, w którym warzywa stać się danie główne, a mięso jest danie. Może to być wykonane z zachowaniem większej porcji warzyw na płytkę, i projektowania posiłków uzupełnienia smaku warzyw, zamiast zwykłego sposobu mający warzywa uzupełniają mięsa. Sałatki mogą być podawane z mięs i posiekane orzechy posypane na wierzchu, i sosy na bazie soi doda białka oparte roślin.