adcov.com

CPAP Maszyna vs. Wyposażenie ustne

Wielu pacjentów, którzy cierpią na zaburzenia snu, takie jak zespół bezdechu sennego i chrapanie ulgę znalezienia z użyciem ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP) maszyny lub urządzenia ustnego, takiego jak strażnik w ustach. Obie te okazały się skuteczne, i określenia, jakie leczenie będzie najlepsze dla osobnika jest oparta na jego stanie i objawów. Biorąc pod uwagę zalety i wady każdego z nich i konsultacji z lekarzem dla profesjonalnej opinii pomoże Ci ocenić, który z nich jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Funkcja maszyny CPAP

W przypadku osób cierpiących z bezdechem sennym, nie ma urządzenia, które okazały się bardziej skuteczne w badaniach medycznych, niż maszyna CPAP. Urządzenie jest wyposażone w wąż dołączony do maskowania, która jest zamocowana na ustach i nosie. Po włączeniu, urządzenie automatycznie pompować tlenu do organizmu. Osób cierpiących na bezdech senny, którzy nie biorą w wystarczającej ilości powietrza podczas snu może znaleźć natychmiast rozwiązać ten problem, jak CPAP automatycznie robi "oddychanie".

Wady CPAP Maszyn

Urządzenia CPAP, chociaż wykazano, 100 procent skuteczności w ciężkiej bezdechu sennego i przewlekłych, chrapanie, nie są one bez ich wad. Przede wszystkim użytkownicy CPAP zauważyli dyskomfort podczas noszenia maski. Plastikowe maski może ocierać skórę, powodując podrażnienia, aw niektórych przypadkach, otwarte rany. Mimo, że wiele osób się przyzwyczaić do spania w masce, inni nie są w stanie dostosować się do. W rzeczywistości, ponad 50 procent pacjentów, którzy korzystają z korzystania przerwać maszyny CPAP z powodu dyskomfortu. Ponadto maszyny CPAP jest głośny podczas pracy i może uniemożliwić użytkownikowi i każdy w zasięgu słuchu z zasypianiem.

Funkcja Oral AGD

Kawałki usta, które są zamontowane między zębami zapobiegać chrapaniu, ale robią niewiele dla tych, którzy cierpią na ciężką bezdechu sennego. Mogą one być skuteczne w łagodnych i umiarkowanych przypadków bezdechu sennego, jednak. Urządzenia doustne zapobiec upadkowi otwarte szczęki podczas snu, zapobiegając w ten sposób język od wchodzących do gardła, który jest katalizatorem chrapania. Jak maszyny CPAP, urządzenia są noszone tylko ustnie podczas snem. W przeciwieństwie do maszyny CPAP, które są dostępne tylko za pośrednictwem recepty, urządzenia doustne można kupić bez recepty. Jednak, dla maksymalnego komfortu, to najlepiej mieć kawałki wyposażone i wykonane przez stomatologa.

Skutki uboczne Doustne AGD

Podczas gdy sprzęt ustnej może prowadzić do lepszych schematów spania w nocy, wiążą się one z kilkoma negatywnych skutków ubocznych. Czołowi skargi w noszących straży usta, według badań przeprowadzonych przez kampus Los Angeles z University of California, są szczęki i ból twarzy. Nawet, jeżeli osłony zostały zamontowane przez stomatologa, mogą powodować ból w okolicy twarzy, a nawet ocierają dziąseł, powodując pęcherze. Ponadto mogą wystąpić problemy dentystyczne, w tym wzrost wnęk i ból zęba. Z tego powodu ważne jest, aby ci, którzy noszą strażnicy usta regularnie regularnie konsultuje ich dentysty na badania kontrolne. Wreszcie, niektóre osoby noszące raport dyskomfort ze względu na "suche usta", w wyniku spadku śliny.

Porady

Dla tych podatne na problemy dentystyczne, takich jak jam i owrzodzenia jamy ustnej, urządzenie CPAP może być lepszym wyborem, ponieważ nosi się wyłącznie na zewnętrznej powierzchni. Podobnie osoby, które są lekkie i wybredny podkłady mogą się lepiej z osłoną usta, bo ich pozycje do spania nie będzie ograniczony przez maszynę i załączonego węża. Jeśli hałas jest problemem dla użytkowników CPAP, zatyczki do uszu mogą przynieść ulgę. Niezależnie od produktu, który wybierzesz, snorers lub cierpiących na bezdech senny może korzystać z bezdech senny poduszkę że kołyski szyi w pewien sposób, aby pomóc złagodzić zaburzenia snu i zwiększyć komfort.