adcov.com

Cortizone wtrysku Shoulder Urazy

Cortizone wtrysku Shoulder Urazy


Zastrzyki kortyzonu są pomocne w łagodzeniu bólu i zapalenia związanego z zapaleniem stawów, ogólne nadużywanie i barku z powodu urazów sportowych. Zastrzyki te są również stosowane do wspomagania rehabilitacji po operacji ramię.

Co to jest kortyzon

Kortyzon jest kortykosteroidów leki przeciwbólowe. Jest wstrzykiwany do obszaru bólu lub zapalenia. Jest on stosowany w ostateczności, kiedy próby leczenia ból barku i zapalenie z lekami przeciwzapalnymi i fizykoterapii nie udało.

Ból wtrysku

Sam wtrysku może być bardzo bolesne. Ból od iniekcji mogą utrzymywać się przez okres do jednej godziny później i może pozostawać widoczne przez kilka dni z powodu podrażnienia miękkiej tkanki.

Korzyści

Kortyzon zastrzyki nie mają na celu utwardzenia zranienie, lecz są wykorzystywane do zapewnienia chwilową ulgę w bólu. Korzystne efekty zastrzyku może trwać kilka tygodni i pozwala wykonywać i wzmocnić swoje ramię bez bólu.

Uwaga

Należy pamiętać, że efekt tych zastrzyków może dać fałszywe poczucie uzdrowienia. Nawet jeśli są bezbolesne, oprzeć powrocie do swoich działaniach zbyt szybko, ponieważ można zrobić dalsze uszkodzenia barku.

Skutki uboczne

Skutki uboczne kortyzonu obejmują infekcje i nieznaczne odbarwienie w pigmencie skórą w miejscu wstrzykiwania, zwyrodnienie tkanki ścięgna, oraz podwyższone poziomy cukru we krwi.