adcov.com

Concerta Side Effects

Concerta jest lekiem, który jest stosowany w leczeniu zarówno zaburzenia deficytu uwagi (ADD) i zaburzenia nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Concerta ma być zintegrowany z programem, który łączy edukację, leczenie psychologiczne i społeczne. Concerta stymuluje układ nerwowy i pomaga nerwy i substancji chemicznych w mózgu, które powodują zachowania nadpobudliwe. Jak wszystkie inne leki, istnieją pewne skutki uboczne związane z Concerta użycia.

Rozważania

Ci, którzy rozważają podjęcie Concerta powinni być świadomi pewnych zauważyć częste działania niepożądane leku. Te ewentualne skutki uboczne to suchość w ustach, bezsenność, tiki (niekontrolowane, mimowolne ruchy), bóle głowy, utrata apetytu, nudności, wymioty, przeziębienia i bóle żołądka.

Teorie / Spekulacje

Inne, mniej powszechne, ale możliwe skutki uboczne Concerta jest podrażnienie lub infekcja zatok, utrata masy ciała, zawroty głowy uczucia, zawroty głowy, ból gardła, rozdrażnienie, jest podatne na uszkodzenia, katar, zgaga, niestrawność, problemy z trawieniem, nadmierne kaszel, bolesne miesiączkowanie, drżenia i gorączka.

Expert Insight

Stwierdzono również zauważyć, że Concerta może powodować tymczasowe, a także małe spowolnienie wzrostu u dzieci. Jednak spowolnienie wzrostu u dzieci jest zwykle niewielka (i najczęściej nie zauważalne), a dzieci w większości przypadków dogonić normalnego poziomu wzrostu w szybkim czasie.

Ostrzeżenie

Istnieje również kilka potencjalnie poważne skutki uboczne związane z Concerta. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących działań niepożądanych, takich jak drgawki, omdlenia, dziwne zachowania, niepokój, pobudzenie, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, ucisk w klatce piersiowej, uczucia samobójcze, lęk, dezorientacja, bardziej otwarta lub zachowań agresywnych niż zwykle, objawy alergiczne niepożądane (takie jak pokrzywka, zaczerwienienie lub obrzęk), duszność, tachykardia lub depresji, należy natychmiast zaprzestać korzystania Concerta i skontaktować się z lekarzem.

Efekty

Jeśli masz nadczynność tarczycy i nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi), biorąc Concerta może pogorszyć kondycję i sprawiają, że gorzej. Dopóki stan tarczycy jest zarządzany, należy unikać Concerta. Concerta może potencjalnie powodować ataki serca, udarów mózgu, a nawet nagłej śmierci u osób, które pozostawiają te kwestie leczone.