adcov.com

Co Zwiększa czy schudnąć?

Co Zwiększa czy schudnąć?


Utrata masy ciała nie zawsze jest trudne, ale dla wielu ludzi kompromis jedzenia prawo i ćwiczenia warto. Ludzie, którzy mają nadwagę, mają wyższe ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe, takie jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. Po schudnąć, liczba w skali spadnie, ale liczba świadczeń zdrowotnych wzrośnie, aby był silniejszy i dłużej żyje.

Zdrowia Serca

Zdrowie serca zwiększa się z utratą masy ciała u wielu ludzi. Tych z nadwagą są bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu, dwa czynniki ryzyka chorób serca. Utrata masy ciała może obniżyć zarówno do normalnego poziomu, co z kolei zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru mózgu i innych problemów sercowo-naczyniowych.

Glucose Tolerance

Utrata masy ciała może prowadzić do zwiększonej tolerancji glukozy. Tolerancji glukozy ma do czynienia z, jak twój organizm przetwarza cukru przekształcić go w energię. Osoby z nadwagą często mają wyższe niż normalne poziomy glukozy ze względu na niezdolność organizmu do skutecznego przetwarzania glukozy. Jest to określane jako upośledzenie tolerancji glukozy lub przedcukrzycowego. Bez zmian w stylu życia i leczenia osób z IGT może cukrzycę. Cukrzyca może zwiększyć ryzyko chorób serca, udaru mózgu i ślepotę, według American Diabetes Association. Utrata masy ciała może obniżyć poziom cukru we krwi u wielu ludzi, a tym samym zwiększenie tolerancji glukozy.

Samoocena

Utrata masy ciała może zwiększyć poczucie własnej wartości i dobrobytu w wielu ludzi. 2007 numer "Journal of Health Psychology" donosi, że dorośli badane podczas kuracji odchudzającej wykazały wyższą samoocenę, kiedy schudła. Purdue University badania wykazały podobne wyniki wśród afroamerykańskich nastolatków. Biały, nastoletnie dziewczyny nie wykazały znaczny wzrost dobrobytu, jednak wskazuje, że kultura może odgrywać rolę w związku między zdrowiem psychicznym i fizycznym.

Oczekiwana długość życia

Przede wszystkim, wielu ludzi, którzy schudnąć mogą cieszyć się dłuższym życiem. Nadwaga zwiększa ryzyko wystąpienia wielu warunków zdrowotnych, które w niektórych przypadkach, może wyciąć swoje życie krótkie przez okres do 10 lat, zgodnie z University of Oxford. Według Oxford naukowców, umiarkowana otyłość lub ma wskaźnik masy ciała od 30 do 35 może zmniejszyć długość życia o trzy lata, podczas gdy poważnie osób otyłych z BMI od 40 do 50 może umrzeć dziesięć lat wcześniej niż ich rówieśnicy, średniej wagi.