adcov.com

Co zrobić, jeśli twoje nogi są spuchnięte?

Myriad warunki mogą powodować obrzęk nóg. Zwykle obrzęk nogi są spowodowane zatrzymywania płynów w organizmie, który pojawia się w nóg z powodu grawitacji. Coś tak prostego jak zbyt dużo soli w diecie, lub bardziej poważnych problemów dotyczących systemów układu krążenia lub układu krążenia może powodować obrzęk nóg. Dowiedz się, co zrobić, jeśli twoje nogi są spuchnięte.

Dieta

Obniżyć lub wyciąć soli w diecie. Używaj przypraw do sezonu jedzenie lub użyć mieszanki przypraw sól-free. Przetworzone produkty spożywcze zawierają dużo sodu, więc wycinanie przetworzonej żywności będzie znacznie obniżyć spożycie soli.

Ćwiczenie

Siedzącej i stojącej przez dłuższy czas może spowodować nogi puchnąć. W regularnych odstępach czasu w ciągu dnia, wykonywać swoje nogi, aby uzyskać krwi krążącej. Najbardziej skuteczne ćwiczenia idzie, więc na krótką podróż dookoła bloku lub biura.

Elewacja

Podnieść nogi podczas leżenia. Jeśli musisz siedzieć przez dłuższy czas, spróbuj odprężyć się na coś w rodzaju pudełka. Będzie to przeciwdziałać skutkom siły ciężkości. Możesz również nosić pończochy wsparcia, które można kupić w większości sklepów, które sprzedają medycznych lub odzież damską.

Ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia duszności, czuć ciśnienie lub ból w klatce piersiowej, zmniejszenie ilości oddawanego moczu, zawiadomienie, w przeszłości choroby wątroby lub nerek, prowadzonym gorączkę, ma spuchniętą nogę, która jest ciepła w dotyku, lub są w ciąży, a twoje nogi zaczynają puchnąć, skontaktować się z lekarzem na sprawdzić się, szczególnie jeśli sugestie samopomocy tutaj nie działają.