adcov.com

Co zrobić, jeśli inhalator nie działa na Astmę

Wielu chorych na astmę, że przy użyciu małych przenośnych inhalatorów jest łatwy i skuteczny sposób, aby zapewnić ich leków. Medycyna w tych inhalatorów mogą być krótkoterminowe "ratunkowe" narkotyków, takich jak albuterol i ipratropium; długoterminowe leki przeciwzapalne, takie jak kortykosteroidy, takie jak budesonid; i długo działających leków rozszerzających oskrzela. Jeśli inhalator przestanie działać prawidłowo, ważne jest, aby znaleźć przyczynę i lekarstwo.

Rodzaje inhalatorów

Inhalatory podzielić na dwie kategorie: inhalatorów ciśnieniowych (MDI) i inhalatorów proszkowych. Odmierzona dawka jest typu, który zawiera zbiornik leku oraz propelent chemiczną. Pasuje wewnątrz plastikowej oprawce. Aby korzystać z inhalatora, pacjent astma trzęsie uchwyt, wkłada do ust jego otwarcia, lub posiada go przed jego ust i wdycha powoli, naciskając jednocześnie na pojemniku. Niektórzy uważają, że łatwiej jest stosować dystansowy, który jest rura z tworzywa sztucznego, które przykłada się do inhalatora.

Inhalatory suchego proszku nie używać propelent chemiczną. Wdychanie od otwarcia kontenera aktywuje je.

Przeczytaj instrukcję

Jeśli inhalator nie wydaje się być tak skutecznie, jak w przeszłości pracy, upewnij się, używasz go prawidłowo. Przeczytaj uważnie i ćwiczyć przed lustrem. Zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w celu wykazania prawidłowego sposobu korzystania z odmierzoną dawką. Jeśli zmieniłeś marek, należy postępować zgodnie z instrukcjami, jak nie wszystkie inhalatory działa w ten sam sposób.

Trzymaj inhalatora dozującego czyste poprzez usunięcie go i przytrzymując plastikową obudowę pod bieżącą wodą, raz w tygodniu. Suszy się po pobraniu leku mały otwór w przypadku może blokować przekazywanie leku.

Niektóre inhalatory mają liczniki, ale jeśli twój nie robi, trzeba śledzić liczbę dawek. Może się okazać, że wygodnie napisać datę początkową z boku pojemnika. Jeśli nie czujesz się jak zwykle odpowiedź od Twojego inhalatora, możliwe jest, że jest to po prostu z leków, a więc czas, aby rozpocząć nowy. Zawsze pamiętaj, aby mieć dodatkowe inhalatory na rękę.

Pędny Zmień

Bardziej poważną przyczyną braku skuteczności może być zmiana samego inhalatora.

W grudniu 2008 roku, FDA nakazał freony (CFC) są eliminowane z odmierzonych albuterolu dawki i ipratropium inhalatorów. CFC został zastąpiony przez wodorofluoroalkanu lub HFA. Nowe inhalatory są droższe i posiadają miękkość w jamie ustnej.

Od przejścia, liczba pacjentów z astmą, jak również u pacjentów z innymi chorobami układu oddechowego takimi jak COPD (rozedma płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli) są zgłaszane problemy z nowym propelent.

Należy poinformować lekarza, jeśli czujesz się nowy HFA pędny inhalator nie działa jak również starego inhalatora. Może on zalecić zaprzestać korzystania z MDI, przynajmniej tymczasowo, i używać tylko inhalatora suchego proszku.

Alternatywy może być użycie rozpylacza, który jest urządzeniem, które przekształca lek w postaci mgiełki cieczy, który jest dostarczany przez ustnik albo maskę. Rozpylacz jest podłączony do sprężarki powietrza i rury i nie jest odpowiedni do stosowania w nagłych wypadkach, jak inhalator. Jednakże małe przenośne rozpylacze są dostępne i są odpowiednie dla podróży.