adcov.com

Co zrobić, gdy ciśnienie krwi jest ponad 220?

Bez względu na wiek, wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko danej osoby do rozwoju wielu chorób zagrażających życiu i warunków. Wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj rozwija się w ciągu wielu lat. Jest znany jako cichy zabójca, ponieważ istnieje kilka objawów. Leczenia nadciśnienia tętniczego to zmiany w stylu życia i leki na receptę.

Normalne ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi rejestruje się w górę i w ilości mniejszej liczby zapisanej w postaci frakcji. Normalne ciśnienie krwi 120/80 mm Hg (milimetrów słupa rtęci). Najlepszych skurczowe jest numer. Mierzy ciśnienie w tętnicach podczas skurczu mięśni serca lub uderzeń. Rozkurczowego jest mniejsza liczba i mierzy ciśnienie w tętnicach pomiędzy uderzeń serca. Numer skurczowe jest wyższe z tych dwóch liczb. Ustnej, ciśnienie krwi jest wyrażona jako 120 na 80.

Wysokie ciśnienie krwi

Normalne ciśnienie wzrośnie i wchodzą w ciągu dnia. Gdy ciśnienie krwi nie jest podwyższony, jest określone jak wysokie ciśnienie krwi. Wysokie ciśnienie krwi jest nazywany również nadciśnienie. Czytanie ciśnienie krwi 140/90 mm Hg lub więcej przypada w rubryce wysokiego ciśnienia krwi. Kiedy osoba ma wysokie ciśnienie krwi musi bardziej serca do pompowania krwi w organizmie.
Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko poważnych warunków zdrowotnych, w tym zawału serca i udaru mózgu. Może to prowadzić do stwardnienie tętnic (miażdżycę tętnic). Jest również oskarżany o zastoinowej niewydolności serca, utrata wzroku i choroby nerek.
Objawy związane z wysokim ciśnieniem krwi należą zawroty głowy, krwawienia z nosa, bóle głowy i nudne. Większość z tych objawów, nie pojawiają się aż ciśnienie krwi jest na niebezpiecznie wysokim poziomie.

Leczenie

Pierwszy kurs leczenia jest medyczna konsultacje, sprawdzanie i testowanie. Lekarz może uruchomić szereg testów i zadać wiele pytań. Te pytania pomogą mu określić źródła lub źródeł wysokiego ciśnienia krwi.

Zmiany stylu życia są niezbędne do leczenia wysokiego ciśnienia krwi. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi powinny unikać pokarmów bogatych w tłuszcze i zdecydować się na zdrowych, dobrze zbilansowanych posiłków. Ponadto, powinny one uzyskać mnóstwo ćwiczeń.

W przypadku pomiaru ciśnienia krwi jest bardzo wysoki, a jeżeli lekarz uzna istnieje zwiększone ryzyko może przepisać leki ciśnienia krwi. Istnieje wiele różnych leków, ciśnienia krwi. Beta blokery otworzyć tętnice tak serce nie musi tak ciężko pracować, aby pompować krew. Alfa-adrenolityki pomóc ograniczyć zdolność naturalnych substancji chemicznych do wąskich naczyń krwionośnych. Leki moczopędne pomóc nerki wyeliminować nadmiar wody i sodu, co zmniejsza objętość krwi. Diuretyki są często stosowany w skojarzeniu z innymi lekami ciśnienia krwi. Leki rozszerzające naczynia zapobiec mięśni w ścianach tętnic z restrykcyjnego i zwężenie tętnic. Inne leki wysokie ciśnienie krwi to enzymu konwertującego angiotensynę (ACE), inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę (ACE), blokery receptora angiotensyny II, beta-adrenolityki, alfa-blokery kanałów wapniowych, inhibitory reniny, i środków centralnych działających. Ciśnienie krwi należy wziąć leki dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza.