adcov.com

Co Zapytaj Przed podjęciem Chirurgii Przepuklinowego

Przepuklina jest osłabienie lub otwarcie się najczęściej w okolicy brzucha. To często powoduje dyskomfort. W niektórych przypadkach, duże lub advanced przepukliny może zmniejszyć dopływ krwi do jelita, w wyniku nagłych chirurgicznego. Operacja przepukliny z reguły polega na zastosowaniu ekranu lub siatki z tworzywa sztucznego do osłabionego wzmocnić i zapewnić siłę do tego obszaru.

Kwalifikacje Chirurg

Przed podjęciem decyzji w sprawie lekarza, dowiedzieć się o jego kwalifikacji. Konkretnie, chcesz wiedzieć, jak wiele operacji przepukliny-remontowe typu chirurg robi rocznie, jak również liczbę lat został on robi operację. Z powodu przepukliny może powrócić, poproś lekarza o jego rekord dla nawracających przepuklin. Ostatni, zapytaj lekarza jak często doświadcza komplikacji z jego operacji przepukliny.

Chirurgia

Przed operacją, ważne jest zrozumienie, konkretnego typu przepukliny. Czy naprawa jest regularny otwartej chirurgii lub chirurgii laparoskopowej? Jakie są czynniki ryzyka, takie jak skrzepy krwi lub infekcji? Jeśli chodzi o infekcje, poproś lekarza o typowych objawów infekcji wewnątrz obszaru naprawy (takie jak gorączka) lub w miejscu nacięcia (takie jak zaczerwienienie i wycieku). Ponieważ znieczulenie jest czynnikiem ryzyka, poproś o rodzaju znieczulenia dostaniesz. Jeśli pacjent przyjmuje jakieś leki, niech lekarz wie o nich, aby uniknąć interakcji. Możesz być ciekaw, jak długo przed op i fazy po operacji potrwa. Wreszcie, chcesz wiedzieć, co trzeba zrobić przed zabiegiem, takie jak mycie mydłem antybakteryjnym i powstrzymanie się od jedzenia.

Poprawa

Ponieważ nie jest związane z odpoczynkiem chirurgii przepuklin, chcesz wiedzieć specyfiki. Zapytaj lekarza, co można oczekiwać, aż ból idzie w dzień po zabiegu, a także kolejne, dzień. Jakie leki będzie przepisać, a co over-the-counter leków będzie polecić? Strona przepukliny najprawdopodobniej będzie zdruzgotany, więc poprosić chirurga, co strona powinna wyglądać. Jak podnoszenia jest ważne ostrożność podczas odzyskiwania, dowiedzieć się, ile kilogramów masz możliwość podnoszenia i kiedy. Również zapytać, jak długo trzeba czekać, zanim ponownie jazdy. Jedną z najważniejszych rzeczy, które trzeba wiedzieć, jak długo można oczekiwać, że będą się od pracy.