adcov.com

Co Virus Półpasiec zainfekować?

Wirus, który powoduje ospę wietrzną i półpasiec, ludzki wirus opryszczki 1 (HHV-1), znany również jako wirus ospy wietrznej i półpaśca (VZV) jest jednym z Alphaherpesvirinae. Są to wirusy opryszczki, które mają wpływ tkanki błon śluzowych i komórek nerwowych.

Identyfikacja

W trakcie pierwotnej infekcji VZV, wirus skierowany tkanek śluzówkowych w płucach. Według Mikrobiologii i Immunologii Online, w tym momencie wirus infekuje białe krwinki zwane makrofagi i komórki pęcherzyków płuc 'zwane pneumocytach.

Cechy

Wirus rozprzestrzenia się od płuc i wpływa (komórki nabłonka), skóry na ciele. Po aktywnej infekcji, Mikrobiologii i Immunologii Online donosi, że wirus przechodzi uśpioną (nieaktywne) w komórkach nerwowych, w których zostały replikowane.

Ramy czasowe

Wirus ospy wietrznej-półpaśca może pozostawać nieaktywne w komórkach nerwowych do lat lub nawet dekad; podczas gdy dzieci są najczęściej zakażone wirusem ospy wietrznej, w większości przypadków nie występują półpasiec dopiero później w dorosłym życiu.

Efekty

Kiedy VZV reaktywuje, prowadzi do gontów. Ten warunek, zgodnie z Mayo Clinic, charakteryzuje się bólem oraz wysypka z pęcherzykami wzdłuż ścieżki dotkniętego wzrokowego.

Rozważania

Wirus ospy wietrznej-półpaśca idzie znowu w stanie uśpienia po aktywnych komórek nerwowych gontów. Wirus nie jest usuwane z systemu osobą zakażoną, a możliwe są powtarzające się wybuchy gontem.