adcov.com

Co to są kody HCPCS służy?

HCPCS oznacza wspólną procedurę Healthcare systemie kodowania. Kody HCPCS są znane jako Level kodów II, ponieważ są dodatkowe kody stworzone w celu uzupełnienia i pomóc dokładniej określić CPT-4 kody procedur. W 1980 HCPCS określenie to było używane zamiennie z CPT-4, ale te dni kody zająć odrębne kwestie.

CPT-4 w porównaniu HCPCS

CPT-4, co oznacza obecna procedura Terminologia, wersja 4, jest zestaw pięciu-cyfrowych kodów procedur opisujących procedury medycznej prawie każdy, które mogą być wykonywane przez lekarza. Kody HCPCS obejmować pewne procedury, które nie są zdefiniowane w strukturze CPT-4, ale obejmuje głównie materiały eksploatacyjne, farmaceutyki, stomatologiczne oraz inne usługi, które nie są uznawane procedur, ale są integralną częścią opieki zdrowotnej rozliczeń. Kody HCPCS są kody Pięciocyfrowy ale pierwsza cyfra jest znak alfabetu, natomiast CPT-4 kody są w pełni numeryczny.

Kategorie kodów

Istnieją dwa różne rodzaje kodów kategorii, a jeden, że nie jest tak wyraźny, jak to nie jest ujęte w żadnym z podręczników. Dwa pierwsze typy są kody krajowe, nawet jeśli są one dla służb państwowych. Ostatnia jest zawsze do usług zarówno państwowych lub regionalnych.

Usługi i kody zasilające

Niektóre z ważniejszych kategorii kodu w tym zakresie są:

A Kody: Różne usługi i dostawy - Istnieją trzy podkategorie A kodów. Są to:

• Usługi transportowe, w tym pogotowia ratunkowego (A0000 - A0999)
• zaopatrzenie medyczne i chirurgiczne (A4000 - A8999)
• administracyjne, różne i badany (A9000 - A9999)

C Kody: Poradnia systemu Spodziewany Płatność (OPPS): Listy materiałów eksploatacyjnych firmy ubezpieczeniowe mogą zapłacić ponad i poza normalną opłatą dostaw. Medicare wymaga niektóre z tych kodów do obecności pewnych procedur, zanim będą one przetwarzać roszczenia.

Kody: Kody D Dental: Zabiegi stomatologiczne i dostawy

Kody J: leków podawanych Inne niż metody ustnej: Listy leków, które nie może być sam pacjent, które są noncovered farmaceutyki. Nie wszystkie J-kody są uważane farmaceutyki; niektóre z nich są uważane roztworów do obróbki, takie jak J7030, co oznacza infuzyjne, roztworu soli fizjologicznej, 1000 ml.

Pełną listę kodów i kategorii, patrz zasobów nr 1.

Kody tymczasowe

Kody tymczasowe może w końcu stać się regularne kody CPT, zmiany kategorii HCPCS lub odstawić.

Kody G: Procedury tymczasowe i Usługi profesjonalne - Kody te są pierwszą z czterech części kodów tymczasowych wykorzystywanych głównie przez Medicare. Czasami medyczne wymagają jednego z tych kodów, zamiast kodu CPT-4 lub kombinacji CPT-4 i HCPCS kodu zasilającego.

Kody Kody K: Tymczasowe Dostawy trwały sprzęt medyczny i leki

Kody Q: Pozostałe kody tymczasowe - głównie tymczasowe kody dostaw odlewniczych

Kody S: Tymczasowe kody krajowe (dla Medicare) - Kody te są wykorzystywane głównie przez Blue Cross / Blue Shield oraz Towarzystwa Ubezpieczeń Zdrowotnych Ameryki zgłosić leków, usług oraz dostaw, gdzie są dostępne żadne inne kody.

Unikalne kody

W niektórych państwach, przewoźnik ubezpieczenia może stworzyć swój własny zestaw kodów HCPCS dla usług lub dostaw nie inaczej sklasyfikowane. Na przykład, w Nowym Jorku, Medicaid będą tworzyć różne kody zaczynające się na literę W wielu swoich programów grantowych. W Pensylwanii, są kody zaczynające się na literę Y. Unikalne kody można otrzymać od firmy ubezpieczeniowej.