adcov.com

Co to jest zespół zachodzącego słońca?

Co to jest zespół zachodzącego słońca?


Zachodzącego słońca to pojęcie związane z demencją i chorobą Alzheimera € ™ s. Termin odnosi się do pacjentów, którzy nie są w stanie poradzić sobie i radzić sobie z doświadczeń i bodźców później w ciągu dnia. Pacjenci doświadczają objawów zachodzącego słońca wyświetlania zwiększone pobudzenie i niepokój, większy poziom delirium i wzrost zachowań negatywnych i trudnych podczas wieczornych i nocnych godzin.

Zachodzącego słońca

U niektórych pacjentów, lęk związany z zachodzącego słońca jest całkowicie nieobecny w pierwszych częściach dnia. Przyczyną tego stanu jest nieznana, ale niektórzy lekarze przypuszczają, że jest to związane ze zmniejszaniem poziomu światła w ciągu dnia. Warunkiem jej nazwa pochodzi od pory dnia, kiedy objawy i zachowania pacjentów zaczynają się pogarszać.

Rutyna

Zachodzącego słońca dzieje się pod koniec dnia i wczesnym wieczorem, więc patientâ € ™ s rutynowe shouldnâ € ™ t być zmieniona w tym czasie. Czy wycieczki i zmiany od normalnych rozkładów wcześniej w ciągu dnia.

Leczenie zachodzącego słońca

Jest kilka rzeczy, aby zmniejszyć lęk. Staraj się, aby pacjenci dobrze wypoczęty, ograniczyć ilość bodźców zewnętrznych, a zachować ich procedur i czynności proste. Ważne jest, aby spróbować określić, co sprawia, że ​​pacjent lepiej, lub jakie działania zaostrzyć problem. Staraj się, aby zmiany do minimum. Nie isnâ € ™ ta wyleczyć do zachodzącego słońca, ale zachowując spokój pacjenta i wygodne jest duża pomoc.