adcov.com

Co to jest zdrowe serce, dieta?

Serca zdrowa dieta ma na celu kontrolowanie warunków, które prowadzą do chorób serca. Dwa najbardziej prawdopodobne warunki, które mogą ostatecznie doprowadzić do chorób serca jest wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi. Zbyt dużej ilości cholesterolu we krwi może powodować niebezpieczne blokady, tworząc w tętnicach serca. Posiadające wysokie ciśnienie krwi stawia nadmierne obciążenie serca i może spowodować uszkodzenie zarówno tętnice i serce. Zdrowej diety może albo zapobiec lub poprawić oba te warunki, a jednocześnie zmniejsza ogólne ryzyko chorób serca w przyszłości.

Ograniczyć wysoki poziom cholesterolu Foods

Jedzenie takie jak tłuste mięso, masło, jaja i produkty mleczne w pełnym tłuszczu zawierają duże ilości cholesterolu. Ponadto, produkty zawierające zarówno tłuszczów trans i tłuszczów nasyconych powinno być poważnie ograniczony lub unikać, ponieważ te rodzaje tłuszczów, aby ciało produkują nadmiar cholesterolu.

Jeść dieta niskotłuszczowa

Serca zdrowa dieta powinna być uboga w tłuszcz. Według American Heart Association, spożycie tłuszczu powinno być ograniczone do 25 do 35 procent danej osoby dziennego zapotrzebowania na kalorie. Produkty mleczne powinny być o niskiej zawartości tłuszczu lub wersje beztłuszczowe.

Jedz więcej błonnika

Włókna powinny pochodzić z owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. AHA zaleca ludzie jedzą od 25 do 30 gramów dziennie.

Ograniczenie sodu

Nadmiar sodu jest jednym z czynników, powodując wysokie ciśnienie krwi. Sodu powinny zostać ograniczone do nie więcej niż 2300 mg na dobę.

Wybieraj chude mięso i drób

Serca zdrowa dieta powinna również zawierać chude mięso i drób.

Jedz więcej ryb

AHA zaleca Osoby jeść dwie porcje ryb dziennie. Jeść więcej ryb, ma pozytywny wpływ na poziom cholesterolu we krwi.