adcov.com

Co to jest zatrucie pokarmowe białej ryby?

Co to jest zatrucie pokarmowe białej ryby?

Zatrucie pokarmowe występuje wtedy, gdy jeść niektórych pokarmów surowych, mięsa, drobiu i ryb, bez prawidłowo je do gotowania. Sieja czasami zawiera szkodliwe bakterie, które staje się trujące po spożyciu.

Sieja

Co to jest zatrucie pokarmowe białej ryby?

"Whitefish", ściśle rzecz biorąc, jest to ryba słodkowodna, członek pstrąga i łososia rodziny ryb. Termin "białej ryby" stosuje się również do innych gatunków ryb o białym miąższu, takich jak dorsz, plamiak i halibuta niebieskiego.

Zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe, lub zapalenie żołądka i jelit, występuje podczas jedzenia niedogotowanego, skażonej żywności. Niektóre gatunki ryb białych nie zawierają żadnych znanych toksyn. Sieja i innych gatunków znanych jako "białej ryby," zawierać szkodliwe zanieczyszczenia jak dioksyny.

Dioksyny

"Biały zatrucie pokarmowe ryb" najczęściej odnosi się do zatrucia pokarmowe od Sielawa, sam, który jest wynikiem dioksyn. Dioksyny, zanieczyszczenia chemiczne, utrzymywał się w tkance tłuszczowej i powodować problemy począwszy od choroby skóry zwiększone ryzyko zachorowania na raka.

Objawy

Sieja zatruć pokarmowych powoduje trądzik chlorowy, chorobą, identyfikowane przez przypadku ciężkim trądziku. Dodatkowe objawy zatrucia pokarmowego to zdenerwowany żołądka i wymioty.

Leczenie

Podstawowe zabiegi na zatrucie pokarmowe obejmują, wymiana płynów i elektrolitów. Jeśli boisz się długotrwałym narażeniem na sieja zatrucia, porozmawiać z lekarzem o zabiegi możliwe antytoksyny.