adcov.com

Co to jest zastoinowa niewydolność serca?

Zastoinowa niewydolność serca jest stanem, w którym serce nie może odpowiednio wystarczającej ilości utlenowanej krwi do pozostałej części organizmu. Przepływ krwi z serca spowalnia, powodując krwi powracającej do serca z powrotem do góry w układzie krążenia i zapchania tkanek. Zastoinowa niewydolność serca może być spowodowane przez różne warunki, w tym zawału serca, nadciśnienie, choroby tętnicy wieńcowej, choroby zastawki serca, uszkodzeniem mięśnia serca, nieprawidłowe rytmy serca i wad istniejących serca po urodzeniu.

Identyfikacja

Zastoinowa niewydolność serca może być identyfikowany za pomocą szeregu testów pierwszego zwykle i elektrokardiogramu (EKG). Ten test dokumenty impulsy serca i aktywności elektrycznej, umożliwiające lekarzom wykryć wszelkie potencjalnie nieregularnych rytmów serca.

Echokardiograficzne jest wielowymiarowa USG serca. Pomiary kliniczne w celu określenia, jak odpowiednio serce pompuje krew jest obliczana przez echo. To się nazywa twoja frakcja wyrzutowa (EF), i mierzy procent krwi bogatej w tlen Twoja lewa komora pompuje się do innych narządów w organizmie. W dwóch głównych typów niewydolności serca, skurczowego i rozkurczowego, pierwszy jest stan, w którym Twój EF maleje z osłabienia serca. Chorych ze skurczową niewydolnością serca mają EF lub mniej 50 proc. W rozkurczowej niewydolności serca, lewa komora usztywnia i ma problemy relaks, który wywołuje krew wcisnąć z powrotem do układu krążenia. Rozkurczowe niewydolnością serca wykazują ogólnie normalne EF.

Inne wspólne badania m.in. angiogramów, które identyfikują obecność choroby niedokrwiennej serca, testy wysiłkowe i badania krwi mające na celu wskazać różne rodzaje chorób serca.

Objawy

Objawy niewydolności serca obejmują skrajne zmęczenie; duszność; obrzęk nogi, kostek, stóp i jamy brzusznej; trudności w oddychaniu w pozycji leżącej; szybkie lub nieregularne bicie serca; uporczywy kaszel; problemy ze snem; i nudności. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Rodzaje

W dwóch głównych typów niewydolności serca, skurczowego i rozkurczowego, pierwszy jest stan, w którym Twój frakcja wyrzutowa (EF) zmniejsza się z osłabienia serca. Twój EF jest pomiar kliniczny, który identyfikuje, jak odpowiednio serce pompuje krew. Przez echo, lekarze obliczyć procent krwi bogatej w tlen Twoja lewa komora pompuje się do innych narządów w organizmie. Chorych ze skurczową niewydolnością serca mają EF lub mniej 50 proc.

W rozkurczową niewydolność serca, lewa komora usztywnia i ma problemy relaksujące, powodując krwi odepchnąć do układu krążenia. Rozkurczowe niewydolnością serca wykazują ogólnie normalne EF. Warunkiem jest bardziej prevalant wśród pacjentów w wieku 75 lat i starszych, jak lewa komora może naturalnie zacząć twardnieć podczas procesu starzenia.

Zarządzanie

Po rozpoznaniu, dobre połączenie leków, właściwe monitorowanie przez kardiologa i odpowiednie zmiany w stylu życia pomaga zarządzać stan pacjentów i poprawę jakości życia. Typowe leki stosowane w leczeniu skurczowej i rozkurczowej zastoinowej niewydolności serca to beta blokery i inhibitory ACE, który obniża ciśnienie krwi, spowolnienie akcji serca, i pomaga zmniejszyć obciążenie twojego serca. Są podstawą terapii lekowych zastoinowej niewydolności serca. Inne leki, takie jak leki moczopędne, znany również jako pigułki wody, usunąć cały nadmiar wody i gromadzenia się soli w organizmie, co może doprowadzić do często oddawać mocz.

Potrzebne są urządzenia medyczne chirurgia dla niektórych pacjentów z niewydolnością serca. Stymulatory i implantowane kardiowertery-defibrylatory (ICD) są zasilane bateryjnie urządzeń, które są wszczepiane pod skórę. Urządzenie jest podłączone do serca trzech przewodów, które wysyłają impulsy elektryczne w sercu, gdy są potrzebne. ICD wykrywania zaburzeń rytmu serca i zapewnić leczenie przez szokuje serce z powrotem do normalnego rytmu. Stymulatory rzeczywiście "" tempo "tętno, monitorowanie go i upewniając się, że bije w skoordynowany rytm.

W niektórych przypadkach potrzebne operacji pomostowania naczyń wieńcowych. Tutaj lekarze przekierowują krwi w tętnicach, które zostały zwężone lub zatkane, co pozwala na lepsze bogate w tlen przepływu krwi do serca. Przeszczep serca jest potrzebne w ekstremalnych przypadkach zastoinowej niewydolność serca, gdy serce pacjenta musi zostać usunięty i zastąpiony zdrowego dawcy serca.

Expert Insight

Zastoinowa niewydolność serca z EF nawet od 5 procent zazwyczaj czujesz się bardzo zmęczony, ma niestrawność i są mocno nadęty wszystko w tym samym czasie. Chodzenie z jednego końca pokoju do drugiego, wspina się po schodach, leżąc w łóżku przy użyciu mniej niż trzy poduszki i jedzenie bez zadyszki są bardzo trudne, gdy cierpi z tego warunku.

Najbardziej oczywistym objawem wydaje krańcowe wyczerpanie, a następnie dodatkową przyrostu wagi i opuchniętych kostek. Wzdęcia i jakby masz niestrawność są wynikiem zatrzymania płynów. Natychmiast zgłosić się do lekarza, jeśli cierpi na którekolwiek z tych objawów. W zwyczaju, regularnie sprawdzać tętno. W ten sposób można monitorować wszelkie nienormalnie szybko czy wolno rytmu serca z wyprzedzeniem, zanim wystąpią potencjalne objawy.